לעדכונים חמים והטבות מיוחדות הכנס את כתובת האימייל שלך
לפרטים והזמנות 073-2575705
 • חבילות לברצלונה

  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  חפש נקה

  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  חפש נקה
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  חפש נקה
  • בחר תאריכים
   בחר תאריך יציאה
   בחר תאריך חזרה
   תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
   תאריך נבחר
   תאריכים לא פעילים  • חפש נקה
 • צור קשר - לחבילות נוספות
  שם פרטי :
  שם משפחה :
  נושא :
  הודעה:
  מייל:
  טלפון:
  • אני מעדיף פניה:
 • הרשמו למבצעים ישירות למייל

  הרשמו לקבלת מבצעים והטבות
  הירשם


 • חופשה בברצלונה

   


  •  ברצלונה

   ברצלונה, הנמצאת במיקום מבורך ביתרונות בחוף הצפוני-מזרחי של חצי האי האיברי וחופי הים התיכון, היא העיר השנייה הגדולה ביותר בספרד הן בגודל והן באוכלוסייה. זוהי גם בירת קטלוניה, אחת מ-17 קהילות אוטונומיות המרכיבות את ספרד. יש שתי שפות רשמיות המדוברות בברצלונה : קטאלאנית, המדוברת בדרך כלל בכל קטלוניה, וספרדית קסטילית. בעיר ברצלונה יש אוכלוסייה של 1.510.000 תושבים, אך מספר זה הופך ליותר מ-4.000.000 אם כוללים גם את האזורים החיצוניים. בירת קטלוניה היא עיר ים תיכונית באופן חד משמעי, לא רק בגלל מיקומה הגיאוגרפי אלא גם ומעל הכל בגלל ההיסטוריה שלה, מסורתה והשפעותיה התרבותיות. ההיסטוריה המתועדת של העיר מתחילה בייסודה של מושבה רומאית על אדמתה במאה השנייה לפנה"ס. ברצלונה המודרנית חוותה צמיחה מדהימה ותחייה כלכלית עם פרוץ התיעוש במחצית השנייה של המאה ה-19. היריד העולמי של 1888 הפך לסמל ליכולת של עבודה קשה ולהשקפה הבינ"ל המוקרנת ע"י העיר. התרבות והאומנויות פרחו בברצלונה ובכל קטלוניה; הפלא שהושג ע"י המודרניזם הקטלוני הוא אחת מן התצוגות הגלויות ביותר לעין. ברצלונה, שהיא יותר מעיר יחידה, היא למעשה אוסף של ערים מגוונות ורב-צדדיות. המבקר שאינו מכיר את ההיסטוריה שלה עשוי להיות מופתע מכך שעיר מודרנית ונועזת כזו משמרת את המרכז הגותי ההיסטורי שלה כמעט בשלמותו, או מן הניגוד המוזר בין מבוך הרחובות הצרים והמערך דמוי הרשת של ה-Eixample, הפרוייקט של תכנון ה"הרחבה" העירונית מסוף המאה ה-19; או שלצד הצמיחה המודרנית, אתה יכול לראות גם מרכז מופלא שבו המרכיב הדקורטיבי הבולט ביותר הוא ארובה, הד מן המפעלים הישנים שהותקנו כאן בעבר.

  מראות של העיר

   

  • .

  מפות של ברצלונה

   

  • הקש כאן כדי לראות מפה מלאה של העיר.

  עוד עיירות וערים

   

  • הכר עוד עיירות וערים בקהילה של ברצלונה.

  היסטוריה

   

  • החוף של קטלוניה יושב ע"י הפיניקים והיוונים, אך רק כאשר בני קרתגו ייסדו את בארניקו על התיישבות קלטית מוקדמת  במאה ה-3 לפנה"ס השם המודרני החל להופיע. הרומאים הביסו את קרתגו ב-206 לפנה"ס ושלטו בספרד במשך 600 השנים הבאות שבמהלכן החוק, השפה והתרבות הרומאיים קנו להם אחיזה חזקה. המצודה הרומאית הייתה ממוקמת היכן שעומדים היום הקתדרלה ובית העירייה. לאחר בזיזת רומא ב-410 לספירה, הגרמנים הוויזוגותים שטפו לתוך ספרד, קראו לעיר בשם בארצינונה (Barcinona) והפכו אותה לבירתם בין שנת 531 לשנת 554, עד שעברו לטולדו. הממלכה הוויזוגותית הגיעה לקיצה ב-711 עם הפלישה המורית מאפריקה. המורים פשטו על קטלוניה עד שהובסה מעבר לפירנאים ע"י הפרנקים ב-732. האבירים של Charlemagneנכנסו אחריהם ומינו עצמם בראש מחוזות הספר כדי לשמור על האגף הדרומי של האימפריה. אחד מן האדונים הפיאודלים הללו נעשה לרוזן של ברצלונה ב-878 וייסד שושלת שנמשכה כמעט 500 שנים. בעוד יתרת ספרד נשארה מורית, ברצלונה ויתר קטלוניה שמרו על קשריהן עם שאר אירופה. הדגל של קטלוניה עם ארבעה פסים אדומים על רקע מוזהב מייצג את ארבע אצבעותיו העקובות מדם הנמשכות לאורך המגן שלו. לאחר שלואי החמישי סירב לסייע לפרשים מורים ב-988, הרוזנים של ברצלונה הצהירו על אי תלותם בפרנקים. זה נחגג כלידתה של קטלוניה כאומה והורחב במהרה ע"י סדרת קשרי נישואין והרפתקאות צבאיות. מאלורקה, איביזה וטאראגונה נלקחו מן המורים ע"י רמון ברנגואר (Ramon Berenguer) השלישי ופרובנס (Provence) נלקחה באמצעות נישואין. רמון ברנגואר הרביעי איחד את קטלוניה עם אראגון באמצעות נישואין, מה שהסתכם בכך שבנו אלפונסו השני הפך למלך האראגוני-קטאלני הראשון, ששלט בחוף הים התיכון כל הדרך עד ניצה (Nice). מכל מקום, זה התהפך בזמנו של המלך הבא, שאיבד רבים מהישגים אלה. תקופה זו הייתה גם עדה לתחילתם של מוסדות דמוקרטיים עם הכניסה של קובץ חוקים מוקדם במאה ה-11, הידוע כ- Barcelona    Usatges de. בנוסף להבטחת שליטה מלאה על האיים הבאליריים (Balearic Islands), כיבוש וולנסיה ובניית חומה שנייה סביב ברצלונה המתרחבת, Jaume  הראשון (76-1213) הכניס את  ה-Concell  de Cent, מועצה עירונית המורכבת מאזרחים מובילים. סיציליה (Sicily) נכבשה ב-1282 וב-1283 נוסד פרלמנט, שמאוחר יותר נודע כ-Generalitat. בתקופה זו גם הגיע ה-Llibre del Consolat del Mar, הייסוד של חוק ימי אירופי, והמאה הבאה הייתה עדה לשיא תהילתה של ברצלונה עם סרדיניה, קורסיקה, Naples, ה-Roussilonולזמן קצר אתונה תחת שליטתה.
   מאות אלה  היו עדות לבנייתם של בניינים גותיים מרהיבים כגון הקתדרלה וארמונות ומונומנטים אחרים. ברצלונה פעלה כנקודת ציר לחילופים של ידע לימודי ומדעי בין העולם האירופי והעולם המוסלמי והאומנויות פרחו תחת חסותם של הפטרונים הגדולים. המסחר עם החוץ דאג לביסוסם של כיבושים ובניית ספינות. פרדיננד מאראגון-קטלוניה נשא את איזבלה מקסטיליה (Castille) וכך יצר את הגרעין של המדינה הספרדית. ברצלונה הייתה עתה רק אחד מן המושבים של המונרכים הקתולים מאחר שב-1492 הם כבשו לבסוף את המאחז המורי האחרון, גרנדה. שנה זו היתה גם עדה לגילוי אמריקה ע"י קולומבוס, שמומן ע"י איזבלה, ועם חזרתו הוא התקבל ע"י המונרכים בארמון המלכותי בברצלונה. המאה ה-16, שהייתה תור הזהב של ספרד, הייתה עדה לירידה נוספת בהשפעתה של ברצלונה עד כי לבסוף מדריד, עיר בלתי חשובה בעבר במרכז המדינה, הפכה לבירה. ב-1640 החל מרד בברצלונה נגד מלחמת חמש השנים הישנה עם צרפת וקטלוניה הצהירה על עצמה לראשונה כעל רפובליקה בעלת בריתה של צרפת. תחת המצור של 1652 ברצלונה נאלצה להיכנע והשטחים הקטאלניים מצפון לפירנאים ניתנו לצרפת. השנים הבאות היו עדות לבנייתה מחדש של העיר, רק כדי שתיהרס שוב במלחמות עם צרפת ב-1680 ו-1690. ב-1705, לאחר שנים של התערבות ממדריד, קטלוניה חתמה על חוזה עם אנגליה וגנואה ויצאה למלחמה. זה הסתיים במצור של חמישה חודשים על ברצלונה, שנגמר ב-11 בספטמבר 1714, שנחגג בימינו כיום הלאומי של קטלוניה. ה-Generalitatהתפרק והשימוש בשפה הקטאלנית נאסר. כמו כדי לזרוע מלח על הפצעים כוח כובש התיישב במצודתCiutadella, שנבנתה במיוחד למטרה זו.
   ברצלונה – תמונות 
   פארק G? ell:
   פארק G? ell, שתוכנן ע"י אנתוני גאודי (Antoni Gaud), הוא הפארק המפורסם ביותר בברצלונה, שהוכרז כאתר מורשת עולמי ע"י יונסקו. הוא היה נושא לכל סוגי ההלל והביקורת, כולל התייחסויות כמו "מודרניזם שערורייתי", "אי סוראליסטי", "פארק של סיוט אקספריוניסטי". 
   חופי ברצלונה:
   אתה יכול לבחור בין מגוון גדול של מתקנים. לברצלונה יש יותר מארבעה ק"מ של חוף בדיוק בשבילך !
   Maremagnum:
   מרכז Maremagnum, הנמצא בליבו של ה-"Port Vell" (המבצר הישן), מכיל את ה-"Sala Maremagnum", אולם עם שטח פנימי של 900 מילים מרובעים (קרוב ל-10,000 רגליים מרובעות) ומדרגות פרטיות בגודל 550 מ"ר עם גישה בלעדית, ישירה דרך האולם עצמו.
   הארמון הלאומי Montjuic
   ארמון זה, שנבנה ע"י הארכיטקטים Cendoya, Cat  ו-Dom nech, נבנה ב-1929 ע"מ לאחסן את המתקנים עבור התערוכה הבינ"ל של אותה שנה ב-Montjuic, ולהציג מבחר של אמנות ספרדית. יחד עם בניינים אחרים מאותה תערוכה הוא היה אמור להיהרס כאשר התערוכה הסתיימה, אך הוא נשמר ומוזיאון האמנות של קטלוניה, שעד אז היה בבניין ה-Arsenalבפארק Ciudadela, שוכן שם.
   ברצלונה
   חזור לדף האינטרנט על אודות ברצלונה.


   

  מוזיאונים

  Museu D`Art Modern

   

  • (המוזיאון לאמנות מודרנית)
   מוזיאון זה מכיל יצירות מן התקופה הרומנטית, ציורים ריאליסטיים מן המאה ה-19, במיוחד של פורטוני (Fortuny), ומציע מבט כולל על התקופה המודרניסטית.
   Park de la Ciutadella, רכבת תחתית : קו 1 (Arc de Triomf) וקו 4 (Barceloneta).
   פתוח: שלישי עד שבת מ- 10.00 עד 2.30. סגור ביום שני.
   טלפון : 3195728  93

  Museeu D`art Contemporani

   

  • (המוזיאון לאמנות בת זמננו) :
   בניין מודרני זה הושלם ב-1995 ומאחסן יצירות של אומנים מארבעים השנים האחרונות.
   Pla a Angels, רכבת תחתית : קו 1 (Universitatו-Catalunya), קו 2 (Universitat) וקו 3.
   פתוח: שלישי עד שישי מ-12.00 עד 20.00; שבת מ-10.00 עד 20.00; ביום ראשון ובחגים מ-10.00 עד 15.00.
   טלפון :  4120810  93
   Museu Picasso  (מוזיאון פיקאסו) :
   מוזיאון זה מכיל את רוב האוספים החשובים של ציורים, תרשימים ותמונות מן השנים המוקדמות של פבלו פיקאסו, במיוחד אלה שבין 1895 ו-1904. יצירותיו מ-1917, השנה בה שיתף פעולה עם הבלט הרוסי של דיאגילב, והסדרהLas Meninas, שהושפעה מתמונותיו של וולסאקז, הן יוצאות מן הכלל.
   C. Montcada, 19-15. רכבת תחתית : קו 4 (Jaume I).
   פתוח: שלישי עד שבת ובחגים מ-10.00 עד 20.00 וימי ראשון מ-10.00 עד 15.00.
   טלפון :  3196310  93
   Maseu Frederic Mar s(מוזיאון פרדריק מארוס)
   מוזיאון זה נוסד ונתרם לעיר ע"י הפסל והאספן פרדריק מארוס (1991-1893). במוזיאון ייצוגי זה מוצגים פסלים מכל רחבי ספרד מן התקופה הקדם רומאית עד למאה ה-19. יש גם אוסף המוקדש לחפצים מן העבר, כולל מניפות ואגני מי טבילה. הוא קרוי "המוזיאון הסנטימנטלי".
   Pla a Sant lu, 6-5. רכבת תחתית : קו 4 (Jaume I).
   פתוח: שלישי עד שבת מ-10.00 עד 17.00; ימי ראשון וחגים מ-10.00 עד 14.00.
   טלפון : 3105800 93
   Museu D`hist Ria de la Ciutat (המוזיאון של היסטוריית העיר)
   אמנות וחפצים של מלאכת יד העוסקים במורשת של ברצלונה. שרידים שנחפרו ממבנים עתיקים, תעודות, תחריטים וכו'.
   Pla a del Rei. רכבת תחתית : קווים 3 (Liceu) ו-4 (Jaume I).
   פתוח: שלישי עד שבת מ-10.00 עד 14.00 ומ-16.00 עד 20.00; ימי ראשון וחגים מ- 10.00 עד 14.00.
   טלפון : 3151111 93
   Casa Maseu Gaudi(הבית – מוזיאון של גאודי)
   מוצגות יצירות מעניינות של אנתוני גאודי .
   C. Olot, פארק G? ell.
   פתוח: 10.00 עד 14.00; מאפריל עד ספטמבר פתוח עד 19.00. סגור בימי שבת.

  טלפון :  2846446 93

  Maseu del Temple Expiatori de la Sagrada Familia

   

  • (המוזיאון של היכל המשפחה הקדושה)
   מוזיאון קטן זה מראה את ההיסטוריה של בניית ההיכל, כולל צילומים וחפצים אישיים השייכים לגאודי.  C. Mallorca, 401. רכבת תחתית : קווים 2 ו-5 (Sagrada Familia).
   פתוח: נובמבר עד אוקטובר מ-9.00 עד 19.00; ביתר השנה מ-9.00  עד 20.00. פתוח כל יום.
   טלפון : 4550247 93
   Maseu de Zoologia(המוזיאון הזאולוגי)
   מוצג אוסף של מוצגים מפוחלצים. מיצגים מעניינים מאורגנים גם כן.
   Passeig Picasso. רכבת תחתית : קו 4 (Barceloneta) וקו 1 (Arc de Triomf).
   טלפון :  3196912 93
   Maueu de Geologia(מוזיאון הגיאולוגיה) 
   מוזיאון אינטראקטיבי, בין המוזיאונים המודרניים ביותר בעולם, מתאים במיוחד לצעירים.

  קניות

   

  •  

  מעצבי אופנה

   

  • אדולפו דומינגז (Adolfo Domigues)
   Pesseig de Gr cia 32  (70 41 487 93 )
   רכבת תחתית Passeig de Gr cia/ אוטובוס 28, 24, 22, 17, 16, 7. פתוח : 10.00 עד 20.30 שני – שבת. אשראי : AmEx, DC, MC, V.
   סניפים : Avda Diagonal 490(16 17 416 93); Avda Pau Casals 5  (77 11 414 93); Passeig de Gr cia 89(39 13 215 93).
   אחד מן השמות החשובים ביותר באופנה הספרדית, אדולפו דומינגז, ראוי למוניטין שלו כמעצב של בגדים חסרי גיל, עשויים היטב, לגברים ולנשים, בדרך כלל בצבעים שקטים מסוגננים.
   ארמנד באסי (Armand Basi)   
   Pesseig de Gr cia 49(21 14 215 93)
   רכבת תחתית Passeig de Gracia/ אוטובוס 28, 24, 22, 17, 16, 7. פתוח : 10.00 עד 20.30 שני – שבת. אשראי : AmEx, DC, JCB, MC, V.
    
   חנות ספינת הדגל של מעצב ספרדי זה נמצאת כראוי לה במרכז העניינים, והיא המקום היחיד בעיר בו אתה יכול למצוא הכל באוספים שלו לגברים ונשים, מחולצות צמודות לגוף עד לחליפות חסרות גיל, סריגים קלאסיים, שמלות ערב ומגוון גדול של אביזרים.
    
   דויד וואלס (David Valls)   
   C/Valencia 235(85 12 487 93)
   רכבת תחתית Passeig de Gr cia/ אוטובוס 68, 67, 63, 44, 43, 20, 17, 16, 7. פתוח : 10.00 עד 14.00, 17.00 עד 20.30, שני – שישי; 10.30 עד 14.00, 17.00 עד 20.30, שבת. אשראי : AmEx, DC, MC, V.
    
   דויד וואלס מייצר סריגים מקוריים משובחים עבור בוהמיים חדשים, בהשתמשו בטכנולוגיה העדכנית ביותר כדי ליצור מרקמים ואריגים ייחודיים. בחנות שלו יש אוסף נרחב עבור נשים – השמלות הן באמת מיוחדות – וסוודרים אופנתיים אך קלאסיים לגברים.
    
   Gimenez y Zuazo 
   C/Elisabets 20(84 26 223 93)
   רכבת תחתית Catalunya/ אוטובוס כל הנתיבים ל-Placa Catalunyaפתוח : 10.30 עד 14.00, 17.00 עד 20.30 , שני – שבת. אשראי : MC, V.
    
   צמד זה זכה בתחרות ארצית למעצבים ספרדיים צעירים ב-1984, ומאז הם סיפקו את הקווים שלהם בייצור מוגבל לנשים לחנויות רבות. כעת יש להם חנות משלהם ב-Raval. האריג הוא נקודת המוצא החשובה בבגדים שלהם : העיצובים מערבבים ומשחקים עם מרקמים שונים, תוך שימוש בקווים נקיים ופרטים מפתיעים ומקוריים.
    
   ז'אן- פייר בואה (Jean Pierre Bua)
   Avda Diagonal 469(00 71 439 93)
   אוטובוס 34, 33, 15, 7, 6. פתוח : 10.00 עד 14.00, 16.30 עד 20.30, שני – שבת. אשראי : AmEx, DC, MC, V.
    
   החנות הראשונה והיחידה מזה שנים רבות בברצלונה המוכרת אופנת מעצבים אוונגרדית בינ"ל. תוכל להנות מאוספים אקסקלוסיביים של וואן נוטן, יוז'י יאמאמוטו והידיד האישי ז'אן-פול גוטייה : זהו גם המקום ללכת על בגדי חתונה מודרניים באמת. לואיס ואדולפו מקדמים בברכה כל אחד, ושווה לבדוק את המקום עבור מכירות מיוחדות.
    

  Groc

   

  • Rambla Catalunya 100(80 01 215 93)
   רכבת תחתית Diagonal/FGC Provenca / אוטובוס 44, 43, 28, 24, 22, 20, 17, 16, 7. פתוח : 10.00 עד 20.30 שני – שבת. אשראי : AmEx, DC, JBC, MC, V.
   סניף : C/Muntaner 385(77 30 202 93).
    
   Grocהוא המקום למצוא בו  ביגוד לנשים וגברים של אחד מן המעצבים הקטאלניים הנערצים ביותר כיום, טוני מירו. הבגדים שלו מעוצבים בכשרון ייחודי, בחומרים שאין לעמוד בפניהם. נעליים של מירו ותכשיטים של Chelo Sastreגם הם נמצאים בחנות.
    
   Josep Font 
   Passeig de Gr cia 106(50 65 415 93)
   רכבת תחתית Diagonal/ אוטובוס 101, 100, 28, 24, 22.
   פתוח: 10.00 עד 20.30 שני – שבת. אשראי : AmEx, MC, V.
    
   ההשפעה הים תיכונית בעיצובים של פונט היא ברורה ברגע שאתה נכנס אל תוך החנות האטרקטיבית הזאת. בולטים במיוחד העיצובים המינימליסטיים בצבעים חיוורים של חליפות בוקר ושמלות ערב.
    
   Notenom 
   C/Pau Claris 159(84 60 487 93)
   רכבת תחתית Passeig de Gr cia/ אוטובוס 45, 44, 43, 39, 28, 24, 22. פתוח : 16.30 עד 20.30, שני; 10.30 עד 14.00, 16.30 עד 20.30, שלישי – שבת.
   אשראי : AmEx, DC, MC, V.
    
   Notenom("אין לה שם") היא המוקד לכל הקווים והמגמות החדשים ביותר שנבחרו בכל העולם (תוויות כמוExte,StudioNNSoו-D2). החנות בת שתי המפלסים מוכרת בגדי נשים וגברים, ומבחר של תכשיטים ואביזרים אופנתיים.
    

  לאכול ולשתות

   

  • בתי קפה ובארים
    

  Café La Cereria

   

  • C/Baixada Sant Miqel 3 5(אין טלפון)
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס 12N, 9N, 91, 59, 38, 14.
   פתוח9/00עד 22.00 כל יום. שעות הסגירה עשויות להיות מוקדמות יותר בימי שני עד חמישי בחורף.
    
   באמצע הפלישה הבינ"ל של רשתות בתי קפה "איטלקיים", בית קפה שקט וידידותי זה מקודם בברכה. La Cereria, הנמצא בחנות שעווה לשעבר ומנוהל כקואופרטיב, מציע עוגות תוצרת בית, טארטים  ומגוון גדול של סוגי תה, תה צמחים ותה מסורתי. שולחנות העץ שלו גם הם עבודת יד, כמו גם, כמובן המאפים השונים שתוכל להזמין בשיבתך על ידם.
    
   Els Quatre Gats
   C/Montsio 3 bis(40 41 302 93)
   רכבת תחתית Catalunya/ אוטובוס כל הנתיבים ל-Placa Cataluniaפתוח : 9.00 עד 14.00 שני – שבת; 17.00 עד 2.00 יום ראשון. סגור שלושה שבועות באוגוסט.
   אשראי : AmEx, DC, JCB, MC, V.
    
   לא כל כך מוסד כמו מונומנט. ב-1897 Pere Romeuפתח את בית הקפה הזה בבניין מודרני של Puig i Cadafalch, ובמשך כמה שנים זה היה מקום המפגש הגדול ביותר של הבוהמה בברצלונה. אומנים מרכזיים של אותה תקופה כמו Rusinol   ו- Casasציירו תמונות במיוחד בשבילו, ועטיפת התפריט הייתה העבודה בתשלום הראשונה של פיקאסו. הוא נסגר ב-1903, ושימש במשך עשרות שנים כמחסן טכסטיל, עד שבשנות ה-80 הוא שוקם לבסוף ונפתח מחדש, עם רפרודוקציות של הציורים המקוריים שנעשו בידי אומנים בני זמננו. תחת הנהלתו הנוכחית הוא הרבה יותר מצוחצח מאשר בוהמי, אך הוא מקום אטרקטיבי לקפה, עם טאפאס טובים גם אם יקרים. בחדר האחורי, היכן ש-Pere Romeuהציג בשעתו מופעים אוונגרדיים, יש מסעדה עם תפריט טוב של ארוחות צהריים.
    
   Les Tapes
   Placa Regomir 4(40 48 302 93).
   רכבת תחתית Jaume I/ אוטובוס 8N, 45, 40, 19, 17.
   פתוח: 9.00 עד 23.00 שני – שבת. סגור כמה שבועות באוגוסט.
   השלט "אנו שודדים שיכורים ותיירים" מעל הבאר אינו צריך להדאיג אותך, כי מקום זה מאיר פנים במיוחד לדוברי אנגלית. המקום מנוהל ע"י Santi, שעבד בבירמינגהאם כשף, ואשתו האנגלייה, ויש בו כדורגל אנגלי בטלוויזיה, מדפי ספרים באנגלית שאפשר לעלעל בהם ולוח מודעות לזרים המחפשים קשרים, חדרים, עבודות וכן הלאה.
    

  L`Ascensor

   

  • C/Bellafila 3(47 53 318 93)
   רכבת תחתית Jaume I/ אוטובוס 8N, 45, 44, 19, 17
   פתוח: 18.30 עד 3.00 כל יום.
    
   מעלית עץ ישנה מהווה את הכניסה לבאר שקט, נוח זה בסמוך ל-Ajuntament. בפנים יש תמיד המון עליז וידידותי.
    

  Mon Obert

   

  • Passatge Escudellers 5(73 72 301 93)
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס 9N, 6N, 59, 38, 14.
   פתוח: אמצע ספטמבר – אמצע מאי 9.00 עד 21.00 שני – חמישי; 9.00 עד חצות שישי – שבת; אמצע מאי – אמצע ספטמבר  9.00 עד 22.00 שני, שלישי; 9.00 עד חצות רביעי – שבת. אשראי : MC, V.
    
   שטח גדול ושקט זה הוא קואופרטיב המנוהל ע"י שש נשים. הוא משלב בית קפה (עם תפריט צהריים מלא, לחם הנאפה במקום ומיני מאפה, וכריכים ומנות קלות עד שעת הסגירה), חנות ספרים, ספרייה, גלריה, אזור לילדים, חדר מוסיקה וחדר פרטי למסיבות וארוחות מיוחדות. בדוק את הכרזות המכריזות על קריאת שירה, פתיחות של תערוכות, שיעורי טנגו ואירועים אחרים.
    
   Margarita Blue
   C/Josep Anselm Clave 6  (76 71 317 93)
   רכבת תחתית Drassanes/ אוטובוס 9N, 6N, 59, 38, 18, 14. פתוח : 11.00 עד 2.00 שני –רביעי; 11.00 עד 3.00 חמישי, שישי; 18.00 עד 3.00 שבת; 18.00 עד 2.00 יום ראשון. אשראי : MC, V.
   סניפים :El Taco de MargaritaPlaca Duc de Medinaceli 1(21 63 318 93);
    Rita Blue3Placa Sant Agusti  ( 93 412 34 38)
    
    באר / מסעדה צבעוני ומרווח המגיש אוכל מכסיקני טוב מאוד בכל השעות במחירים בינוניים.בערבי חמישי וראשון, נערכות הופעות קצרות. בלילות שישי ושבת נאסף קהל מגוון למשקאות, נאצ'וס וגוואקמול. כאשר תגמע את המשקה הכחול שלך, צפה בנורות המכונפות המוזרות המשרתות כמנורות ובעבודות האמנות המרוצפות של נשים עירומות מעופפות. נסה את משקה האנרגיה של איביזה, ה-turbital, אם אתה זקוק להרמת מצב הרוח. הסניף החדש ביותר של אימפריית BlueRita Blue, יש לו תפריט מגוון יותר, עיצוב דומה, מרפסת גדולה ושטח מסיבות תת קרקעי.
    
   Meson del Café
   C/Libreteria 16(54 07 315 93)
   רכבת תחתית Jaume I/ אוטובוס 8N, 45, 40, 19, 17.
   פתוח: 7.00 עד 23.00 שני – שבת.
    
   בית קפה קטן ומקסים המלא ודחוס תמיד. הוא ידוע כבעל הקפה הטוב ביותר בעיר, המוגש ע"י כמה מן המלצרים המהירים ביותר בעיר.
    
   Nostromo
   C/Ripoll(93 412 24 55)
   רכבת תחתית Urquinaona/ אוטובוס 8N, 45, 40, 19, 17. פתוח : 13.30 עד 2.30 שני – חמישי; 13.30 עד 3.00  שישי; 20.00 עד 3.00 שבת, חגים. סגור ב-25 וב-26 בדצמבר. אשראי : V.
    
   המקום, הקרוי על שמו של הרומן של קונארד ומנוהל ע"י מלח שפרש, הוא גן עדן רוגע עבור ימאים ו"עכברי יבשה" כאחד. האופי הספרותי של המקום הוא לא רק עניין של נופש בברצלונה :  ערמות ספרים על אודות הים, אזורים אקזוטיים ונושאים דומים מפוזרים ליד הבאר, מוכנים לעלעול ו/או מכירה. יש תפריט מצוין של ארוחת צהריים וארוחות הערב מבושלות לפי הזמנה : בקש כל דבר שאתה רוצה (בגבולות ההגיון) והשף יכין זאת עבורך.
    
   Schilling    
   C/Ferran 23(87 67 317 93)
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס 12N, 9N, 59, 38,14.
   פתוח: 10.00 עד 2.30 שני – שבת; 12.00 עד 2.30 ראשון. אשראי : V.
    
   כהוכחה לחברותה של ברצלונה באגודת בתי הקפה של אירופה, Schillingיכול להיות כמעט יורש מלוטש ומודרני לזן של בתי הקפה המפוארים ששגשגו בימים שהאימפריה ההאבסבורגית הייתה שלמה עדיין (למרות שהמקום נפתח רק ב-1997). מרווח, אלגנטי, אופנתי ופופולרי – עם קליינטורה גדולה במיוחד של עליזים - Schillingמגיש מגוון של בוקדילוס מהנים, קינוחים ותה, כמו גם כיבוד אחר ואלכוהול.
    
   Sotto Zero 
   Placa Duc de Medinaceli(27 97 83 607)
   רכבת תחתית Drassanes/ אוטובוס 6N, 157, 64, 57, 36, 14. פתוח : ספטמבר - מאי 10.00 עד 2.00/3.00; יוני – אוגוסט 12.00 – 4.00, כל יום.ללא כרטיסי אשראי.
    
   באר מיצים נינוח לאלה המחפשים משהו אחר לסילוק הצימאון מלבד אלכוהול. מוגשים 15 סוגים של מיצים טריים, כמו גם סורבטים ומקפאים, סוגי תה וקפה וכן, גם בירה. ספרים ושבועונים יכולים להימצא על יד הכיסאות הנוחים, ותכניות לעתיד כוללות בדיקת חשבונות באי מייל.  
    
   Tascas : Bar Celta & La Plata 
   C/Merce 16(06 00 315 93) ו- C/Merce 28(09 10 315 93)
   רכבת תחתית Drassanes/ אוטובוס 6N, 157, 64, 59, 57, 36, 14.
    
    בין השרידים של ברצלונה הישנה נמצא גם הקו של ה-Tascasלאורך C/Merce, ליד הנמל, בארים מסורתיים קטנים שתמיד פופולריים לסיבוב של משקאות וטאפאס. אחד מן הטובים ביותר הוא Bar Celta במס' 16. מגשים גדולים של פירות ים (בעיקר) מקיפים את הבאר : במיוחד מומלצים ה-patata bravasוה-rabas(חתיכות של דיונון מטוגנות בשמן עמוק), הנשטפים יחד עם יין לבן גאליסיאני המוגש, לפי המסורת, בספלי חרס לבנים. במס' 28 נמצאLa Plata, באר קטן המגיש רק אדרונים (דגים קטנים) מטוגנים, סלטי עגבניות ובצל, דגי אנשובי ויינות מן החבית. השעות הן לא יציבות (הם נוהגים להוריד  את התריסים לאחר שהמקום מתמלא). שניהם פתוחים שני – שבת; ה-Celtaפתוח גם בלילות יום ראשון.
    
   Taverna Basca Irati 
   C/Cardenal Casanas 17(84 30 302 93)
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס 12N, 9N, 59, 38, 14.
   פתוח: 12.00 עד חצות שלישי – שבת; 12.00 עד 4.30 ראשון. סגור שלושה שבועות באוגוסט, שבועיים בחג המולד. אשראי : AmEx, MC, V.
    
   מקום עמוס מאוד המגיש טאפאס מצוינים בסגנון באסקי, עם באר ארוך, ארוך המציג את העושר של הדמיון הבאסקי בכל הנוגע לעיצוב צירופים טעימים בגודל נגיסה. שים לב : המבחר קטן באופן דרמטי ככל שנעשה מאוחר יותר, כך שאל תחמיץ. יש גם מסעדה טובה בשירות מלא מאחורי הבאר.
    
     
   Thiossan
   C/Vidre 5(31 10 317 93)
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס 12N, 9N, 91, 59, 38, 14.
   פתוח: אמצע ספטמבר – יולי 18.00 עד 2.00 שלישי – ראשון; יולי – אמצע ספטמבר 19.30 עד 2.30 שלישי – חמישי, ראשון; 19.30 עד 3.00 שישי, שבת.
    
   באר נינוח ומרכז תרבות אפריקני  על יד Placa Reial.  הוא כולל תערוכות, מאכלים מערב אפריקניים קלים ומופעים מוסיקליים.
    
   Venus Delicatessen
   C/Avinyo 25(85 15 301 93)
   רכבת תחתית Jaume I/ אוטובוס 8N, 45, 40, 19, 17. פתוח : 12.00 עד חצות שני – שבת. סגור שבועיים בנובמבר.
    
   שתי אחיות מנהלות את המקום החדשני הזה, המגיש אוכל נחמד בסגנון מעדנייה עם מבחר גדול של גבינות, תשעה סוגי סלטים, מספר סוגים של בוקדילוס ומנות חמות כגון נזיד ירקות וצ'ילי. האווירה היא נינוחה ובינ"ל. 
    

  ילדים

  אטרקציות

   

  • מבוא
   האטרקציות לילדים מתרכזות בדרך כלל סביב MontjuicTibidaboוה-Port Vell, ויש שפע של דרכים משעשעות להסתובב בהן : funiculars, חשמליות, רכבל ו-swallow boats, כמו גם אוטובוס התיירים (Bus Turistic)בעל הגג הפתוח. ה-Poble Espanyolהוא במקצת מלכודת תיירים, אך הוא פופולרי בקרב ילדים, עם מנפח זכוכית, תצוגות של אומנויות ומלאכת יד ומופעי קסמים וקרקס הנערכים במרבית סופי השבוע בקיץ. ביום גשום תחליף טוב (ויקר) יכול להיות ה-IMAX, קולנוע בעל מסך ענק.
    
   L`Aqu rium de Barcelona
   Moll d`Espanya, Port Vell  (74 74 221 93)
   רכבת תחתית Barcelona/ אוטובוס 6N, 157, 64, 59,57,40, 40, 36, 19, 14. פתוח : ספטמבר – יוני 9.30 עד 21.00 שני – שישי; 9.30 עד 21.00 שבת, ראשון, חגים. יולי, אוגוסט 9.30 עד 23.00 כל יום. כניסה :ptas1400; ptas950 גיל 12 – 4; מעל גיל 65; הנחות לקבוצות; חינם מתחת גיל 4; מכירות מראש Tel-entradaהנחות BC, BT. אשראי : MC, V.
   נכים: גישה לכיסאות גלגלים. צוות רב לשוני.
    
   האקווריום, שהוא אחד מן האטרקטיביים ביותר בסוגו, יוצר מחדש בתי גידול ים תיכוניים ב-21 מכלים. השיא כמובן הוא מנהרת הזכוכית בת ה-80 מ' העוברת דרך מיכל כרישים, ומאפשרת לך לעבור עם שיני כרישים מפחידות רק כמה ס"מ מפניך.
    

  New Park

   

  • La Rambla 88(78 51 412 93)
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס 12N, 9N, 91, 59, 38, 14. פתוח : 10.00 עד 23.00 שני – חמישי, ראשון; 10.00 עד 13.00 שישי- שבת. ללא כרטיסי אשראי.
    
   אולם משחקים זה מציע שלוש קומות של משחקי ווידאו ומשחקי הדמיה ממוחשבים, עבור ptas100 עד 200כל אחד.
    
    Nits hipiques a Barcelona(מופעי סוסים)  
   Pista Hipica de la Foixarda, Avda
   Montanyans 1, Parc de Montejuic
   רכבת תחתית Espanya/ אוטובוס 91, 65, 61, 38, 13, 9.
   הופעותסוף יוני – ספטמבר 21.00 שישי.
   כרטיסים : משרדי כרטיסים ו-Tel-entrada.
   כניסהptas700; ptas500 מתחת גיל 10.
   אשראי : MC, V.
    
   כל יום שישי בקיץ צוות של משטרת העיר עם מדים מקושטים מציג מופע אלגנטי על סוסיהם האנדלוסיים, הצועדים ביהירות ומפגינים את עבודת הרגליים שלהם לצלילי מוסיקה.
    
   Tibidabo funfair(יריד שעשועים) 
   Parc d`Atraccions del Tibidabo, Placa del Tibidabo 3 4(42 79 211 93)
   FGC Av Tibidabo/ אוטובוס 85, 73, 58, 22, 17 ואז Tramvia Blauו-funicularלפארק.
   פתוח : סוף מרץ – יוני, סוף ספטמבר – תחילת אוקטובר צהריים עד שעות הערב המוקדמות שבת, ראשון, חגים; פלוס מאי 10.00 עד 18.00 חמישי, שישי; יוני 10.00 עד 18.00 רביעי – שישי. יולי, אוגוסט 12.00 עד 22.00 שני – חמישי, ראשון, חגים; 12.00 עד 13.00 שישי, שבת; תחילת ספטמבר 12.00 עד 20.00 שני – חמישי; 12.00 עד 22.00 שישי - ראשון, חגים. כניסה : דמי כניסה וחמש נסיעות ptas1,200; ילדים מתחת גובה 1.10 מ' חינם. כניסה ומספר נסיעות בלתי מוגבל ptas2,400; ptas600 מתחת גובה 1.10 מ'. הנחות : BC, BT. אשראי : MC, V.
    
   תפוס את ה-Tramvia Blau(חשמלית) במעלה הגבעה ל-Funicular, שלוקח אותך דרך היער לראש ההר וליריד השעשועים. מעט פארקי שעשועים יכולים להתחרות עם הנוף המרהיב הזה של ראש ההר. בפארק יש הרבה אטרקציות מן הנוסח הישן (מכוניות מתנגשות, גלגל ענק וכו'), כמו גם בית האימים המפורסם,Hotel Krueger. כמו כן שווה ביקור ה-Maseu d`Automates, אוסף נפלא של מכונות עתיקות של ירידים. אם עדיין יישאר לך כוח, טייל בחזרה דרך היער על השביל המסומן היטב.
    
   Zoo de Barcelona(גן החיות של ברצלונה) 
   Parc de la Ciutadella(80 67 225 93)
   רכבת תחתית Barcelona, Ciutadella/ אוטובוס 141, 100, 51, 42, 41, 40, 39,14. פתוח : נובמבר – פברואר 10.00 עד 17.30 ; מרץ, אוקטובר 10.00 עד 18.00; אפריל, ספטמבר 10.00 עד 19.00; מאי – אוגוסט 9.30 עד 19.30, כל יום.כניסה : ptas1,500; ptas950 מתחת גיל 12, מעל גיל 65; הנחות לקבוצות; חינם מתחת גיל 3. הנחות BC, BT. אשראי : MC, V.  
    
   מכלאות הבטון הצרות אינן אידיאליות עבור החיות, אך ילדים נהנים לרוב מאזורי הפיקניק הירוקים, המוצלים, מן המופעים הסדירים בדולפינריום, מן היצורים החמודים באזור החווה ומן ההזדמנות לפגוש את Copito de Nieve(פתית שלג), הגורילה הלבקן היחיד החי בשבי.
    

  מידע חיוני

   

  • תחבורה ציבורית  רכבת תחתית ו-FGC
   מבוא
   חמשת קווי המטרו מזוהים ע"י מספר וצבע על מפות ושלטי תחנות. בהחלפות, קווים בכיוון מסוים מסומנים ע"י שמות התחנות בסוף הקו, כך שעליך לדעת מהם כאשר אתה מחליף קווים. בקווי FGCשים לב שכמה רכבות פרברים אינן עוצרות בכל התחנות.

  עלייה לרכבת

   

  • בתחנות מטרו ו-FGCהכנס את כרטיסך או את הכרטיס החופשי לתוך המכונה שליד המחסום המסתובב (לשמאלך במטרו, לימינך ב-FGC). שלוף את הכרטיס, והמחסום ייתן לאדם אחד לעבור : המכונה מבטלת יחידה אחת לכל נסיעה, ותדחה כרטיסים שפג תוקפם. שמור על כרטיסך למקרה של בקורת. רכבות נוסעות כל חמש דקות בימי השבוע, וכל 9 – 7 דקות לאחר 21.00 ובסופי שבוע. מחוץ לשעות השיא (7.30 עד 9.30, 18.00 עד 20.30), הרכבות בד"כ אינן מלאות מדי.

  שעות הרכבת התחתית

   

  • שני – חמישי5.00 עד 23.00
   שישי, שבת ובימים הקודמים לחגים5.00 עד 14.00
   יום ראשון 6.00 עד חצות;חגים באמצע השבוע 6.00 עד 23.00
   ל-FGCיש שעות דומות, אך רכבות ביום רגיל בכמה נתיבים מתחילות מעט מאוחר יותר, ועשויות לנסוע מאוחר יותר בלילה.

  סוגי כרטיסים חופשיים

   

  • T-1תקף לעשר נסיעות במטרו,FGC, אוטובוסים וכמה רכבות. ניתן לחלוק אותו בין שני אנשים או יותר והוא עולהptas795.
   T- 10x2תקף לעשר נסיעות במטרו, FGCואוטובוסים, עם מעבר חופשי בין כל השלושה (חוץ מאוטובוס אחד לאחר). גם אותו ניתן לחלוק, והוא עולה ptas1,300.
   T-50נותן 50 נסיעות בתוך כל תקופה של 30 יום במטרו ו-FGC(לא אוטובוסים). ניתן לחלוק אותו, וכרגע הוא עולהptas3,175.
    
   T-Mesנסיעה בלתי מוגבלת לחודש אחד בכל שלוש השיטות לאדם אחד בלבד, עולה ptas5,450. שים לב, עם זאת, שהכוונה לחודש לפי לוח השנה, לא 30 יום מתאריך הקנייה. עם הכרטיס הראשון אתה חייב להשיג כרטיס מזהה (העולה ptas200 ודורש תמונה), הזמין רק במשרדי TMBו-FGC. בחודשים שלאחר מכן תוכל לחדש את הכרטיס שלך בכל תחנת מטרו/FGC.
    
   T-Diaנסיעה בלתי מוגבלת לאדם אחד במטרו ובאוטובוסים (לא FGC) ליום אחד
   (ptas600). נמכר במשרדי נסיעות ותחנות מטרו/ FGC.
    
   Diesנסיעה בלתי מוגבלת לאדם אחד בלבד במטרו ובאוטובוסים (לא FGC) לשלושה ימים, עבור ptas1,450. זמין באותם מקומות כמו ה-T-Dia, ובמשרדי הנסיעות ב-Placa Catalunyaו-Sants.
    
   Diesאותו הדבר, אך תקף לחמישה ימי נסיעה, עבור ptas2,150.
    
   Arob s+ מטרו + אוטובוסאותו הדבר כמו השניים הקודמים, אך כולל גם נסיעה חזרה באוטובוס מנמל התעופה ואליו, תקף לשלושה (ptas1,900) או חמישה ימים (ptas2,400) ונקנה על מטוס ה-Aerob s.
    

  כרטיסים וכרטיסים חופשיים

   

  • המחיר הבסיסי עבור כרטיס אחד במטרו,FGCואוטובוסים הוא זהה, כיום ptas145, וכל נסיעה עולה אותו הדבר, לא חשוב כמה רחוק אתה נוסע. אלא אם אתה מתכנן לעשות רק כמה נסיעות, זה זול בהרבה ונוח יותר לקנות את אחד מסוגי הכרטיסים או הכרטיסים החופשיים לנסיעות רבות. הכרטיס החופשי הבסיסי לכל מטרה הוא ה-T-1, התקף בכל שלוש השיטות, וניתן לשתפו עם שני אנשים או יותר, כל עוד יחידה אחת מתבטלת על הכרטיס עבור כל אדם שנוסע. ה-T-1וכמה כרטיסים חופשיים אחרים יכולים גם לשמש עתה ברכבות RENFEמקומיות בתוך העיר, ובמיוחד, ברכבת נמל התעופה.
   אתה יכול להחליף בחופשיות קווי מטרו; בין קווי מטרו ו-FGCאתה יכול להחליף מבלי לשלם שוב, אך עליך לעבור דרך שערי היציאה של המטרו ואז להכניס מחדש את הכרטיס במכונת הכרטיסים של ה-FGC, שלא תנכה את היחידה הנוספת אם חלפה פחות משעה. אם אתה משלב נסיעה באוטובוס עם מטרו או FGC, עליך לשלם פעמיים עם T-1, אך לא עם הכרטיס החופשי T-10x2, שתוכנן למקרה זה, כל עוד השינוי נעשה בתוך שעה אחת ו-15 דקות. עם הכרטיסים החופשיים של "הנסיעה הבלתי מוגבלת" התקפים לתקופה מסוימת אתה יכול כמובן לנסוע ולהחליף קווים ככל שתרצה. כרטיסי T-1T-10x2ו-T-50/30ניתן לקנותם בדוכני כרטיסים ומכונות אוטומטיות בתחנות מטרו ו-FGC, במשרדי נסיעות, בכרטיסי אשראי ממכונות Servi-Caixaובדוכני עיתונים ולוטו רבים. מקומות המכירה לכרטיסים אחרים מפורטים להלן. תכנית ה-Barcelona Cardנותנת גם נסיעה בלתי מוגבלת ליום אחד, ליומיים ולשלושה ימים.
    

  מטיילים נכים

   

  • מבוא
   מתקני תחבורה וגישות לנכים עדיין רחוקים מן הרצוי, אך יש מגמה יציבה של השתפרות. עבור המשתמשים בכיסאות גלגלים, אוטובוסים ומוניות הם בדרך כלל אופציות התחבורה הציבורית הטובות ביותר. יש קו מידע תחבורתי טלפוני מיוחד ומפות תחבורה, הזמינות במשרדי מידע תחבורתי, המצביעות על נקודות גישה לכיסאות גלגלים ומסלולי אוטובוסים מותאמים. במוזיאונים חדשים כמו ה-MACBA  יש גישה טובה, אך תהליך ההמרה של בניינים ישנים יותר הוא קשה ואיטי – מוזיאון פיקאסו, למשל, יש בו עתה מעלית, אך יש לו גם מדרגות פנימיות. התקשרות מראש לפני ביקור היא תמיד רעיון טוב, אפילו אם הבניין מפורט כנגיש לנכים; זה עשוי להיות תלוי, לדוגמה, בהשגת מפתח המעלית מראש. תודות ל-ONCE(ארגון העיוורים הספרדי הממומן ע"י הלוטו) נעשה יותר לטובת העיוורים ובעלי הראייה החלקית. מרבית מעברי החצייה בעיר ניתנים לזיהוי לפי בליטות בריצוף המדרכה ושפת מדרכה נמוכה.

  אוטובוסים

   

  • כל האוטובוסים של Aerob sמנמל התעופה ומרבית האוטובוסים במסלול ה-Bus Turisticהם נגישים בצורה מלאה למשתמשים בכיסאות גלגלים. אוטובוסים דומים מותאמים במלואם פועלים לסירוגין עם אוטובוסים סטנדרטיים בערך בשליש ממסלולי העיר בשעות היום ובכל שירותי Nitbus– כעת
   28B, 25B, 22B, 21B, 20B, 212, 96, 78, 74,72 ,68 ,67,65, 64, 63, 59, 57,56, 54, 47, 44, 41, 34, 33, 32, 30,27, 24, 22, 20, 19, 17, 14, 10, 9, 7; אוטובוסי לילהNO-N15ENN53.
    
   Instiut Nunicipal de Persones amb Disminucio
   C/Liacuna 161 3r(00 84 291 93/ פקס 09 84 291 93)
   רכבת תחתית Glories/ אוטובוס 92, 60, 56. שעות העבודה 8.00 עד 20.00 שני – שישי; אמצע יוני – אמצע ספטמבר 9.00 עד 15.00 שני – שישי.
    
   לארגון הנכים של העיר יש מידע על גישות בבניינים (תיאטראות, מוזיאונים, מסעדות ועוד) ומתקנים אחרים.
    
   מטרו ו-FGC
   הגישה מוגבלת. רק בקו 2 (Paral .lel-La Pau) יש מעליות ורמפות בכל התחנות; כמה תחנות בקו 1 יש בהן מעליות. תחנות ה-FGCב-ProvencaMuntanerו-Av Tibidaboהן נגישות, כמו גם תחנות FGCרבות מחוץ למרכז העיר : Sant CugatSabadellואחרות.
    
   רכבות RENFE
   תחנות SantsFrancaPassieg de Gr ciaו-Placa Catalunyaהן נגישות לכיסאות גלגלים, אך הרכבות אינן. אם תוכל להגיע ל-RENFE(מידע 02 02 490 93), רמפה או סיוע על הרציף ניתנים לארגון.
    

  מוניות

   

  • כל נהגי המוניות נדרשים באופן רשמי להוביל כיסאות גלגלים (וכלבי נחייה) ללא תשלום נוסף, אך מכוניותיהם עשויות להיות קטנות בצורה לא נוחה, והלכה למעשה הנכונות של הנהגים לשתף פעולה משתנה במידה רבה. מוניות מיניבוס מיוחדות המותאמות לכיסאות גלגלים יכולות להיות מוזמנות משתי חברות, Barnataxi(55 77 357 93) ו-Taxi R dio Movil(11 11 358 93); אמור שאתה מעוניין ב-Taxi Amicבעת ההזמנה. המחירים זהים למחירי המוניות הסטנדרטיות, אך מספרן של מוניות כאלה בברצלונה הוא מוגבל, כך שעליך להתקשר הרבה זמן מראש כדי להשיג מונית לשעה מסוימת.
      מידע על תחבורה לנכים

   

  • (52 07 486 93/ פקס 53 07 486 93)
   פתוח: 9.00 עד 21.00 שני – שישי; 9.00 עד 15.00 שבת.
   אוגוסט סגור בשבת.
   דוברי אנגלית זמינים לעיתים; אם לא, התקשר לקו המידע  010.
    

   אתרים

   

  • פארקים

  מבוא

   

  • זוהי עיר אורבנית מאוד, אך למרבה המזל יש אזורים ירוקים ואפילו שטח מיוער כמעט בתולי במרחק קצר מן המרכז, וברצלונה גם רכשה שטחים פתוחים מודרניים מרהיבים. סדרות קונצרטים נערכות בפארקים. כל הפארקים של העירפתוחים מנובמבר – פברואר 10.00 עד 18.00, מרץ, אוקטובר 10.00 עד 19.00, אפריל, ספטמבר 10.00 עד 20.00, מאי – אוגוסט 10.00 עד 21.00, כל יום.
   כניסה : חופשית לכל מלבד ה-Parc del Laberint.
    
   Parc de Cervantes
   Avda Diagonal/Carretera d`Esplugues
   רכבת תחתית Zona Universit ria/ אוטובוס 78, 75, 67, 60, 54, 33, 7.
    
   ממש בקצה העיר, זהו אחד מן הפארקים היפים ביותר בברצלונה. הדשא תמיד ירוק, ויש בו אזור לילדים, אתר פיקניקים ואזור מוצל יפה למתי שחם מאוד. מעל הכל יש בו גן וורדים מרהיב, התפוצצות של צבעים וריחות, במיוחד באביב המאוחר. במרכז נמצא הפסל של Andreu AlfaroDos Rombs, יתדות אלומיניום שנראים תמיד מעוינים, מכל מקום שאתה רואה אותם. משנת 2000 תחרות וורדים שנתית תיערך כאן.
    

  Parc de l`Espanya Industrial & Placa

  Dels Paisos Catalans

   

  • רכבת תחתית Sants- Estacio/ אוטובוס כל המסלולים ל-Sants-Estacio.
    
   ה-Espanya Industrial, של הארכיטקט הבאסקי Luis Pena, הוא הפוסט-מודרני ביותר בין הפארקים החדשים של ברצלונה. עשרה מגדלי תצפית, כמו מבנים עיליים של ספינות, משקיפים מעל לאגם עם הסירות : בלילה, כשהם מוארים, הם יוצרים את הרושם שספינת מלחמה מוזרה הצליחה לעגון ליד תחנת הרכבת Sants. זהו אחד מן הפארקים של שנות ה-80 האהובים ביותר על הציבור : סירות ניתנות לשכירה באגם, וילדים משחקים בפסל הדרקון של Andres Nagel. פסל נוסף הוא זה של Anthony Caro. בצד השני של התחנה נמצא ה-Placa dels Paisos Catalansהמודרני בצורה אכזרית, שנוצר ע"י Helio Pinonו-Albert Viaplanaב-1983 באתר שבו, כך טוענים, דבר אינו יכול להישתל בשל כמות הפסולת התעשייתית שבאדמה. זהו שטח פתוח, מבוטן, עם מחסה המסופק לא ע"י עצים כי אם ע"י רמפות וחופות של פלדה, סוג הארכיטקטורה שאו שתמצא אותה עוינת לגמרי או שתחשוב אותה לבעלת עוצמה מונומנטלית רבה.
    

  Parc de l`Estacio del Noed

   

  • C/N pols
   רכבת תחתית Arc de Triomf/ אוטובוס 141, 54, 42, 40.
    
   מאחורי תחנת האוטובוס Estacio de Nordנמצא הפארק המדהים הזה מ-1988. זהו שטח פתוח, מדושא, בצורת חצי סהר, עם מעט עצים וספסלים, רק צורות קרמיקה שטוחות בטורקיז וקובלט   מתפתלות ברחבי הפארק : פסל סביבתי של Beverly Pepper.
    

  Parc de la Ciutadella

   

  • רכבת תחתית Arc de Triomf, Barceloneta/ אוטובוס 141, 100, 51, 42, 41, 40, 39, 14.
    
   ה-Ciutadella, שהוא הפארק ההיסטורי ביותר של ברצלונה, מאכלס את האתר של המצודה מן המאה ה-18. הוא נוצר כאתר של התערוכה של 1888, ובדיוק מחוצה לו נמצאת ה-Arc de Triomf(קשת הניצחון), שיצרה את הכניסה המרכזית לתערוכה. באמצע הפארק יש אגם בו ניתן לשכור סירות
   (ptas200 לאדם, לחצי שעה); לידו נמצאת ה-Cascade, או מזרקה מקושטת, שעליה עבד גאודי הצעיר כעוזר שלJosep Fontsere, הארכיטקט של הפארק. ה-Ciutadellaמהווה שינוי אטרקטיבי מן הרחובות הסובבים. גדול באופן מפתיע, יש בו גם אטרקציות ספציפיות : ה-Maseu d`Art Modern(המוזיאון לאמנות מודרנית) החולק את הבניינים ששרדו במצודה עם הפרלמנט הקטאלני, ה-Maseu deGelogia(מוזיאון הגיאולוגיה) וה-Maseu de Zoologia(המוזיאון הזאולוגי). גן החיות, בשל המעבר לאזור ה-Diagonal-Marבנקודה מסוימת, תופס כעת יותר ממחצית משטח הפארק. אין להחמיץ את ה-Umbracle, או החממה, גם כן מ-1880, ששוקמה בצורה יפה ע"מ לספק כיס מסתורי של יער טרופי בעיר, ואת ה-Hiveracle, או גן החורף, עם בית קפה נאה. על יד ה-Ciutadellaניתן לשכור אופניים לרכיבה בפארק.
    

  Parc de la Creueta del Coll

   

  • C/Mare de Deu del Coll
   רכבת תחתית Vallcarca/ אוטובוס 87, 28, 25, 19.
    
   פארק מרשים שנוצר ממחצבה ישנה ע"י Josep Martorellו-David Mackayב-1987. במרכזו יש אגם גדול עם חוף מלאכותי, וכמו פארקים אחרים משנות ה-80 יש בו פסל מודרני : של Ellsworth Kellyויצירה מונומנטלית שלEduardo Chillida, "בשבח המים", התלויה מכבלים. ב-1998 אחד מהם נשבר לפתע והגוש הגדול נפל ארצה, בפצעו שלושה אנשים. הוא שוקם, אך אנשים נוטים להתרחק ממנו.
    

  Parc del Clot

   

  • C/Escultors Claperos
   רכבת תחתית Glories/ אוטובוס 92, 60, 56.
    
   כמה רחובות משוק הפשפשים ב-Glories, פארק שנבנה באתר של מחסן RENFEישן, מלא בעצי תומר ואורנים. חלקים מגולפים של קירות הלבנים העתיקים משתלבים בצורה רבת דמיון בחלל.
    
   Parc del Laberint
   C/Germans Desvalls (nr Passeig Vall d`Hebron)
   רכבת תחתית Montbau/ אוטובוס 173, 85, 76, 73, 60, 27. כניסה : שני, שלישי, חמישי – שבת
   Ptas275; חינם מתחת גיל 6, מעל גיל 65. רביעי, ראשון חינם.
    
   אחד מן הפארקים הכי בעלי אווירה (ומלאי עלים) הוא גם הכי מרוחק, ב-Vall d`Hebron. הפארק, שהיה במקור שטח של אחוזה (שנהרסה מזמן), מיוער בצפיפות  באורנים, ובמרכז יש גן מתוכנן מן המאה ה-18 עם מרכיב ציורי מכוון של פנטסיה, כולל פלג רומנטי ומפל. המבוך המעניק לפארק את שמו הוכיח עצמו תכופות כאתגר לציניקנים שחשבו שהוא רק לילדים.
    
   Parc Joan Miro (Parc de l`Escorxador)
   רכבת תחתית Tarragona, Espanya/ אוטובוס כל המסלולים ל-Placa d`Espanya.
    
   פארק זה תופס ארבעה גושי בניינם עירוניים אך הוא נותן תחושה שהוא גדול הרבה יותר. הפארק, שנבנה על אתר של בית מטבחיים, הוא כולו דקלים עבים ונמוכים, אך יש שלווה מפתיעה בשטח העפר הגדול, המסתייעת בפסל הפאלי הענק של מירו, Dona i Ocell(אישה וציפור), המזדקר מן הבריכה שעבורה הוא תוכנן.
    

   אתרים

   

  • גאודי בברצלונה
   מבוא
   אנתוני גאודי, הנחשב לגאון של התנועה המודרניסטית, היה באמת דמות בלתי ניתנת לסיווג. עבודתו הייתה תוצר של ההקשר התרבותי והחברתי של התקופה, אך גם של תפיסתו הייחודית את העולם, יחד עם מסירות קטאלנית טיפוסית לכל דבר שהוא ספציפית קטאלני. שני עמיתיו הגדולים במודרניזם, Domenechו-Puig, היו דמויות ציבוריות שנטלו חלק פעיל בפוליטיקה ובתחומים רבים אחרים; גאודי, לאחר שהיה חברותי למדי בצעירותו, נעשה ליותר ויותר מוזר, מנהל קיום נזירי למחצה, כבול באובססיות שלו. גאודי שנולד ב-Reusב-1852, קיבל הסמכה של ארכיטקט ב-1878. עבודתו הארכיטקטונית הראשונה הייתה סיוע ל-Josep Fontsereבבניית ה-Parc de la Ciutadellaבעשור של 1870. המזרקה והשערים בפארק מיוחסים לו, וסביב אותו זמן הוא גם תכנן את פנסי הרחוב ב-Placa Reial. עבודתו העצמאית המרכזית הראשונה הייתה ה-Casa Vicensב- 8-1883. הבניין, שהוא פנטסיה אוריינטלית, הוא קונבנציונלי למדי מבחינה מבנית, אך שליטתו בשימוש בחומר כבר בולטת בקישוט הניאו-מורי השופע, בריצוף הרב גווני ובעיבוד הנפלא של הברזל בשערים.  המנזר- בי"ס Col.legi de les Teresianes, שנבנה ב- 9- 1888, הוא מאופק יותר, אך הבהירות והנוזליות של הבניין, עם הגימורים הפשוטים והשימוש באור, מושכת מאוד את הלב. אירוע בעל חשיבות רבה בחיי גאודי הגיע ב-1878, כאשר פגש את Eusebi G? ell , יורש של אחד מן הנכסים התעשייתיים הגדולים ביותר בקטלוניה. G? ellהתרשם מכמה מן הרהיטים המוקדמים של גאודי, והם גם גילו כי הם חולקים רעיונות דתיים רבים, על התפקיד הגואל מבחינה חברתית של הארכיטקטורה והנדבנות. G? ellנתן אמון כה מוחלט בארכיטקט שלו עד כי הוא היה יכול לעבוד בחירות מלאה. הוא יצר כמה בניינים עבור פטרונו, החל ב-Palau G? ell(8 - 1886), בניין היסטוריציסטי אפל ומרשים שביסס את המוניטין של גאודי, וכולל החדר התת קרקעי ב-Colonia G? ell, אחד מן הבניינים הכי ניסיוניים מבחינה מבנית והמפתיעים ביותר שלו. ב-1883 גאודי נעשה מעורב בתכנון ההיכל של ה-Sagrada Familia(המשפחה הקדושה), שהוחל בשנה הקודמת. הוא בסופו של דבר יקדיש עצמו לגמרי לעבודתו. גאודי היה דתי בצורה עמוקה, ושמרן קתולי קיצוני; חלק מן האובססיה שלו לבניין היה האמונה שהוא יעזור לגאול את ברצלונה מחטאי החילוניות והעידן המודרני (כמה שמרנים קתוליים קטאלניים מציעים כיום שהוא יעשה לקדוש). מ-1908 ועד למותו הוא לא עבד על פרוייקטים אחרים כלשהם, תכופות ישן באתר, מתבודד מרופט ולבן שער, מפיק רעיונות דמיוניים שעוזריו היו צריכים "לפרש" לתרשימים (המוצגים במוזיאון המצורף). אם רוב מעריציו המודרניים היו פוגשים אותו הם היו אומרים וודאי שהוא מטורף, אך דמות מוזרה זו תהיה לה השפעה עצומה על ברצלונה. ה-Sagrada Familiaהפכה לשטח הניסוי לרעיונותיו על מבנה וצורה. מכל מקום, הוא יראה בנויים רק את החדר התת קרקעי, האכסדרה המקושתת והחזית, עם 30 מינים שונים של צמחים. כאשר עבודתו הבשילה הוא זנח את ההיסטוריציזם ופיתח צורות אקספרסיוניסטיות גליות, זורמות בחופשיות. העניין שלו בטבע מימי נערותו החל להשתלט על חשבון התייחסויות יותר ארכיטקטוניות, ומה שסיפק קודם מוטיבים דקורטיביים חיצוניים הפך להשראה למבנה הממשי של הבניינים. בשנותיו הגדולות ביותר, גאודי שילב עבודות אחרות עם הקתדרלה שלו. LaPedrera, או Casa Mila, שהותחל ב-1905, הוא הפרוייקט השלם ביותר שלו. לבניין, הנמצא במיקום מרכזי בפינת passeig de Gracia, יש תחושה מימית : המרפסות דומות לעשב ים, והחזית הגלית דומה לים, או לסלעים הנשטפים על ידו. החצרות הפנימיות המרוצפות הן בגווני כחול וירוק, וחופת הגג היא כמו נוף דמיוני המאוכלס בדמויות מסתוריות. ה-Casa Batllo, מול Passeig de Gracia, הייתה בנין קיים שעוצב מחדש ע"י גאודי ב-– 1905, עם גג הדומה ליצור זוחל הנישא מעל לרחוב. תרומה חשובה נעשתה ע"י עוזרו של גאודי Josep Maria Jujol, בעצמו ארכיטקט מודרניסטי מקורי מאוד, ומיומן יותר מאדונו כיוצר פסיפס. לעבודתו המאוחרת של גאודי יש איכות חלומית, ההופכת אותה לייחודית ואישית. ההקסמות שלו מצורות טבעיות מצאה ביטוי מלא ב-Parc G? ellמ-14- 1900. כאן הוא מטשטש את ההבחנה בין צורה טבעית ובנויה בסדרה של שדרות עמודים המתפתלות במעלה הגבעה. שבילים לא מתוכננים למראית עין אלה מובילים לרחבה המרכזית הגדולה באופן מפתיע שמעל לאולם שמתחת, יער של עמודים דוריים מעוותים, שתוכננה כשוק של "עיר הגנים" המוצעת של G? ell. הספסלים ברחבה מכוסים בכמה מן הדוגמאות הנאות ביותר של פסיפס שבור, ששוב נעשה בעיקר ע"י Jujol. ביוני 1926, אנתוני גאודי נדרס ע"י חשמלית ב-Gran Via. אף אחד לא זיהה את האיש הזקן שהדרדר, והוא נלקח למחלקה ציבורית בביה"ח הישן de Santa Creuב-Raval. כאשר התגלה מיהו, ברצלונה ערכה לארכיטקט המפורסם ביותר שלה הלוויה כמעט ממלכתית.    

  בנייני גאודי

   

  • מבוא
   גאודי הותיר עשרה בניינים בברצלונה. יש גם בניינים שלו בסמוך ב-Colonia G? ellו-Garraf
    
   Casa Batllo
   Passeig de Gracia 43
   רכבת תחתית Passeig de Grscia/ אוטובוס 28, 24, 22, 17, 16, 7.
    

  Casa Vicens

   

  • C/Carolines 22
   רכבת תחתית Fontana/ אוטובוס 32, 31, 28, 27, 25, 24, 22.
    
   לא פתוח לציבור, אך הצד החיצוני נראה היטב מן הרחוב.
    
   Casa Calvet

  C/Casp 48

   

  • רכבת תחתית Urquinaona/ אוטובוס כל המסלולים ל-Placa Urquinaona.
    
   גוש דירות מ- 1900- 1898. קונבנציונלי יחסית מבחוץ, אך עם פנים רדיקלי יותר ופרטים יפים הטיפוסיים לגאודי.
    

  Col.iegi de les Teresianes

   

  • C/Ganduxer 86-105 (93 212 33 54)
    FGC Bonanova/אוטובוס 74, 72, 70, 16, 14.
   פתוח: (רק לפי פגישה) ספטמבר – יוני
   11.00 עד 13.00 שבת.כניסה : חינם
    

  La Pedrera

   

  • (93 484 59 92Passeig de Gracia 92 (93 487 36 13/
   רכבת תחתית Diagonal/ אוטובוס 28, 24, 22, 17, 16, 7. סיורים מודרכים (אנגלית) : 18.00 שני – שישי; 11.00 שבת, ראשון, חגים.
   כניסה ptas600,ptas350  סטודנטים, מעל גיל 65, חינם מתחת גיל 12.
    

  Palau G? ell

   

  • C/Nou de la Rambla 3-5
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס 91, 59, 38, 14. פתוח : (ביקורים מודרכים בלבד) 10.00 עד 19.00 שני – שישי. סגור בחגים. כניסה ptas400; ptas200 מעל גיל 65, סטודנטים; חינם מתחת גיל 6.
    

  Parc G? ell

   

  • C/d`Olot
   אוטובוס 25, 24. פתוח : נובמבר -  פברואר 10.00 עד 18.00; מרץ, אוקטובר 10.00 עד 19.00; אפריל, ספטמבר 10.00 עד 20.00; מאי – אוגוסט 10.00 עד 21.00, כל יום.
    

  Pavellons de la Finca G? ell

   

  • Avda Pedralbes 7
   רכבת תחתית Palau Reial/ אוטובוס 78, 75, 74, 68, 67, 63, 33, 7.
    
   שערי הדרקון המרהיבים בברזל מחושל מ- 7- 1884 ובתי השער מכל צד היו החלקים היחידים באחוזת G? ellשנבנו ע"י גאודי.
    

  Temple Expiatori de la Sagrada Familia

   

  • C/Mallorca 401 (93 207 30 31)
   רכבת תחתית Sagrada Familia/ אוטובוס 101, 51, 50, 44, 43, 34, 33, 19, 10. פתוח : נובמבר – פברואר 9.00 עד 18.00; מרץ, ספטמבר – אוקטובר 9.00 עד 19.00; אפריל – אוגוסט 9.00 עד 20.00
   כל יום. סגור ב-25 בדצמבר, 1 בינואר.כניסה ptas800, ptas600 סטודנטים; הנחות לקבוצות.
    

  Torre Bellesguard

   

  • C/Bellesguard 16-20
   אוטובוס 75, 64, 22.
    
   בית בעל מראה גותי שנבנה ב- 2 - 1900, אינו פתוח למבקרים אך נראה מן הרחוב. כדי למצאו, לך ב-C/Sant Joan de la Salleישר מה-Placa Bonanova.
    

  טיולים

   

  • Metropolitan Park of Collserola(פארק מטרופוליטן)
    
   הפארק משמר דוגמה טובה של היערות הים תיכוניים של עצי אורן ואלון. שדות מרהיבים של וורד הסלע, אברש ורותם יכולים גם הם להימצא על המדרונות שטופי השמש. שניים מן האתרים המעניינים ביותר הם מקום ההתבודדות של Sant Medirוהשמורה הטבעית Font Gorga.
   מידע תיירותי : Patronato Metropolitano del Parc de Collesrola, Carretera de l`Esgl`sia, 92. Barcelona
   טלפון : 2803552 93
    
   Montseny Natural Park(פארק מונטסני)
    
   ארבעים ק"מ מברצלונה, פארק טבעי זה הוא היחיד בקטלוניה המוכרז כשטח של שמורה ע"י יונסקו. אלון אדר, אלון שעם, אלון וחורשות עצי אשור ואורנים מצויים כאן. ביערות אפשר לראות חזירי בר, גחנים (סוג של יונק טורף), נמנמנים ומגוון גדול של ציפורים, כולל עופות דורסים. גישה מהכביש הראשי A-7 La Jonquera, יציאה Sant Celoni-Montseny. מכאן קח את הכביש BV-5114מ-Sant Celoniל-Viladrau via Fe del Montseny.
   מידע תיירותי : Natural Park service of Barcelona. Comte d`Urgell, 187, Barcelona. 
   טלפון : 4022884 93                                                      
   Can Martina Information(בפארק). טלפון : 8475051 93
    

  Narural Park of Sant Lloren del Munt I de la Serra d`Obac

   

  •  
   ארבעים ק"מ מברצלונה, פארק זה הוא אזור הררי עם צוקים וסלעים מרשימים. יש יותר מאלף סוגים של צמחים, כולל רוזמרין, וורד הסלע, אברש וחורשות אורנים לבנים. בפנים הפארק מצויים אלון הרים, עצי אדר וסוגי עצים אחרים ובאביב פורחים בכורי אביב וסיגליות. באזורים הגבוהים ביותר של הצוקים משגשגת צמחייה מעניינת הגדלה בגבהים. חזירי בר, גחנים (סוג של יונק טורף)ומגוון גדול של ציפורים ועופות דורסים מאכלסים את הפארק. גישה מברצלונה בכביש הראשי A-18ל-Terrassa. מכאן, כביש Talamancaעולה למעבר Estenalles, היכן שאתה יכול לבקר ב-Montcau, הפסגה השנייה הגבוהה ביותר בפארק.
   מידע תיירותי : Centre d`Interpretaci del coll d`EstenallesTerrassaלכביש Talamanca.
   טלפון : 8317300 93
    
   Montserrat(מונטסראת)
    
   Montserrat(שישים ק"מ מברצלונה), חלק חשוב של הזהות הקטלונית, הוא מרכז רוחני ושומר הנשמות של הקטלונים. בעל עניין מיוחד הוא המנזר הבנדיקטיני  עם הבסיליקה שלו מן המאה ה-16 המכילה את הפסל של La Moreneta, פטרונית קטלוניה, מתקופת הרומנסק. למונטסראת ניתן להגיע במכונית בכביש הראשי ברצלונה-Manresaוברכבת מ-Monistrol. מכאן ניתן לעלות על ההר במכונית, באוטובוס (שירות קבוע מיוחד) או ברכבל מתחנת הרכבת.
   מידע : 8350251 93
    

  מברצלונה לעריסתה של קטלוניה

   

  •  
   הנסיעה מברצלונה לעריסתה של קטלוניה אורכת 110 ק"מ. קח את הכביש הראשי N-52לעיירה Vicוהמשך ל-Ripoll. המנזר הבנדיקטיני מימהב"נ כאן נוסד ע"י Guifr` I, הרוזן הריבוני הראשון של קטלוניה. המנזר נהרס בשריפה ונבזז לאחר מכן, ורק פתח הדלת והסטיו נותרו מן הבניין המקורי. ההרים המלכותיים סביב מספקים רקע הולם.
   מידע תיירותי : משרד נסיעות RipollPla a Abat Oliva.
   טלפון : 2702351 97
    
   בידור
   מועדונים מחתרתיים

  מבוא

   

  •  
   בין הבתים החרבים והמשופצים של ה-Barrio Chinoו-Ravalמפוזרים קומץ של חללים פרטיים, "מחתרתיים" שבהם מוצגים אירועים אומנותיים-תרבותיים, שמדי פעם מתפתחים לכלל מסיבות של ממש. הם פרטיים במובן שהם אינם נערכים בבאר או מועדון, אלא בשטח שעליו השתלטה קבוצת אנשים שלעיתים פותחים את הסביבה האופנתית הייחודית שלהם לכל מי שהצליח לגלות על אודותיהם. הם עשויים שלא לגבות דמי כניסה, אך ככל הנראה זקוקים לתרומה למימון העלויות. כמה מקומות קוראים לעצמם "התאחדויות תרבותיות" ויש להם תכניות סדירות – סדנאות ומופעי תיאטרון, שיעורי טאי-צ'י, תערוכות אמנות או מכירות חיסול. אחרים עורכים מסיבות עדכניות ברוכות דמיון, עם הצלילים האלקטרוניים האחרונים ואפקטים מקוריים של תאורה. בלילה טוב, מסיבות אלה הן המקום להיות בו. הדרך הטובה ביותר לגלות על קיומן היא לחפש כרזות בבארים סמוכים ומסעדות כמו AuroraEscondite del Pirata, Ovisosוה-Bar Fortuny.
   יש גם חבורה נבחרת של בארים חשאיים, חוקיים למחצה, בעיר אשר, מסיבות ברורות, לא ניתן לפרטם כאן. אחד בעל קיום יותר נראה לעין הוא ה-Marx Barליד Placa George Orwell. כדי למצוא אותו, שאל מסביב בבארים הטרנדיים ביותר ב-Placa, אך זכור שזוהי סצנה מחתרתית סגורה שאינה לטעמו של כל אחד. 
   יש בו ספות וכורסאות גדולות למנוחה, שיחה והנאה מהאפקטים של התאורה, ודי ג'ייס מערבבים כל דבר ממוסיקה אלקטרונית והאוס ועד טכנו. הכניסה היא מסובכת (אך לא בלתי אפשרית), מאחר והמעמד המחתרתי של המקום משמעו מדיניות של חברים בלבד. הכי טוב לנסות עם מישהו שגר בברצלונה. בדוק את המודעות לגבי פרטים על די ג'ייס.
    

  Paloq`sea

   

  • C/Doctor Trueta 186 (93 221 33 71)
   רכבת תחתית Liacuna/ אוטובוס 36.
    
   לא רק ב-Ravalיש סצנה מחתרתית : ב-Poble Nou  נמצא Paloq`sea, שטח גדול ופתוח של מחסן המשמש כרגיל לחזרות של קבוצת תיאטרון, אך שבו נערכים מדי פעם מופעים מוסיקליים ומסיבות קולניות.
    

  Shaft Club

   

  • C/Comtessa de Sobradiel 1, baixos (93 317 06 87)
   רכבת תחתית Jaume I/ אוטובוס, N8, 45, 40, 19, 17.
    
   מוסיקת הריקודים של שנות ה-70 במועדון חצי סדיר זה מבהירה על איזה שאפט בדיוק אנו מדברים. המקום, המנוהל כמועדון לחברים בלבד (שלם ptas500 בשער כדי להפוך ל-Shaftee), דומה כי נמצא
   במצב בלתי נגמר של בנייה. מכל מקום, רצפת הריקודים התת קרקעית המרווחת מלאה בסופי השבוע בתערובת עליזה וחייכנית של רוקדים.
    

  Simbiosis

   

  • C/Riereta 5 (93 443 10 71)
   רכבת תחתית Liceu / אוטובוס N12N9, 59, 38, 14.
    
   Simbiosis, המציג עבודות מתכת ופסלים מקוריים כמו גם ציורי קיר, מארח מופעי תיאטרון מזדמנים, הופעות חיות, די ג'ייס ועוד.
    
   Conservas 
   (C/sant Pau 58 baixos (93 302 06 30/e mail : 10639LA3@ teleline.es 
   רכבת תחתית Liceu/ אוטובוס N12N9, 59, 38, 14.
    
   חלל בינוני, שמור היטב זה מנוהל ע"י השחקנית סימונה לוי. יש בו תכניות לא סדירות מעולות הכוללות מופעי תיאטרון מודרני, קריאת שירה וקטעי מופעים קומיים, והוא פופולרי מאוד אצל יודעי דבר.
    

  Las Lolas Club

   

  • C/Tiradors s/n (93 268 20 27)
   רכבת תחתית Jaume I/ אוטובוס N8, 45, 40, 19, 17.
    
   אמני פלמנקו צעירים ומוכשרים אלה מציגים כעת את החומר שלהם ב-Togunaב-La Ribera, אך חפש אותם במקומות אחרים. ההופעות הן ספונטניות, להוציא ערבי יום ראשון שבהם יש הופעות מסודרות. 
    

  Mau Mau Bar

   

  • C/Fontrodona 33 (606 86 06 17) 
   רכבת תחתית Paral.lel/ אוטובוס N6, 157, 64, 57, 20.
    
   חלל מאוורר זה של מחסן מארח מדי שבוע מסיבות של חוג המדיה האופנתי של ברצלונה.
    

  פלמנקו

   

  •  

  El Tablao de Carmen

   

  • C/Arcs 9, Poble Espanyol (93 325 68 95)
   רכבת תחתית Placa d`Espanya/ אוטובוס 61, 50, 13.
   פתוח: 20.00 עד 2.00 בערך שלישי - ראשון;
   מופעי פלמנקו 21.30, 13.30, שלישי, חמישי, ראשון; 21.30, חצות שישי, שבת.
   כניסהPoble Espanyol 950ptasptas525 סטודנטים, מעל גיל 65, קבוצות; El Tablao de Carmen copa-espectacle 4,200ptas(כולל משקה אחד ו-Poble Espanyol)
   sopar-espectacle 7,800ptas(כולל ארוחת ערב ו-Poble Espanyol). אשראי : AmEx, DC, JCB, MC, TC, V.
    
   מקום מופעי פלמנקו איכותיים ב-Poble Espanyol, עם להקה שלמה של גיטריסטים, זמרים ורקדנים, שבו מבקרים מקומיים ותיירים כאחד. זה כיף גדול, ואם אתה מזמין מקום מראש אינך צריך לשלם דמי כניסה ב-Poble.
    

  La Macarena

   

  • C/Nou de Sant Francesc 5 (93 317 54 36)
   רכבת תחתית Liceu/ כל המסלולים ל-Placa Catalunya.
   פתוח: 23.00  עד 16.00 שני - שבת.
    
   עם פנים כמו תפאורה מסרט של אלמודובר ובעלים שהיה יכול להיות אחד הניצבים, La Macarenaהוא חוויה של פעם בחיים. הוא לגמרי בלתי צפוי : אתה יכול לחוות כל דבר מהופעה מהנה, ספונטנית של אמני פלמנקו אורחים עד מופע חפוז של 10 דקות של האורחים הקבועים המתגודדים סביב הבאר. מכל מקום, אתה מצופה לשלם. אין דמי כניסה, אך ראה הוזהרת : אם ישאלו אותך לאחר המופע אם תרצה לקנות משקה לאמנים, זה עלול לרוקן את כיסך. דרך מילוט מקובלת היא להשאיר תשר כאשר אתה עוזב. הכמות צריכה להיות תלויה באורך ובאיכות של ה"מופע". לך מאוחר (2.00 בלילה ואילך) ואם אפשר, עם מישהו שגר בעיר.
    

  Las Lolas Club

   

  • C/Tiradors s/n (93 268 20 27)
   רכבת תחתית Jaume I/ אוטובוס N8, 45, 40, 19, 17.
   פתוח : 22.00 יום ראשון.כניסה ptas1,000 (כולל משקה אחד).
   אתר אינטרנט :
   http: //www.personal5.iddeo.es/laslolaslocal
    
    זהו מועדון לילה ידידותי המנוהל ע"י אוהבי פלמנקו מקומיים צעירים. Las Lolasמקבל את הניהול של Toguna clubבימי ראשון (לפעמים גם בלילות אחרים) עם הופעות פלמנקו חיות. אותה קבוצה מנהלת בי"ס לפלמנקו, Las Lolas Local, ב-C/Pinzon 3-5 (93 319 89 88)בברצלונה, עם כיתות בריקוד, גיטרה Canteו-cajon(כלי הקשה). מעת לעת הם מריצים קורסים אינטנסיביים למבקרים בעיר, וגם מארגנים מקומות לינה.
    

  Los Tarantos

   

  • Placa Reial 17 (93 318 30 67/tabalo 93 389 16 61)
   רכבת תחתית liceu/ אוטובוס N12N9, 91, 59, 38, 14.
   פתוח: 21.30 עד 5.30 כל יום; מופע פלמנקו (tablao) 22.30-22.00 (לפעמים גם 23.30-23.00) שני - שבת.כניסה : דיסקו (כולל משקה אחד) ptas1,500; פלמנקו (tablao) (כולל משקה אחד)
   Ptas4,000; הופעות אחרות תלויות באמן.
   אשראיMC, V.
    
   כאשר Mas i Masקיבלו את הניהול של Los Tarantosב-Placa Reial, הם שמרו על מופעי הפלמנקו לתיירים שהתבססו לפני זמן רב, אך החלו גם להביא מופעים רגילים. המופעים כוללים תכופות את אמני הפלמנקו הקטאלניים הטובים ביותר, כמו גם ריקודי טנגו, סלסה וריקודים לטיניים המשלימים את המוסיקה המוצעת ב-Jamboreeאשר בדלת הסמוכה. כאשר ההופעות החיות מסתיימות, הדלת בין שני המועדונים נפתחת, כדי לתת אפשרות בחירה של שתי רצפות ריקודים.  

  ברגע זה אנו מחפשים את התוצאות הטובות ביותר עבור:

  אנא המתן...