לעדכונים חמים והטבות מיוחדות הכנס את כתובת האימייל שלך
לפרטים והזמנות 073-2575705
 • צרו קשר - חופשה בגאורגיה
  שם פרטי :
  שם משפחה :
  נושא :
  הודעה:
  מייל:
  טלפון:
  • אני מעדיף פניה:


 • גיאורגיה כמו שלא הכרתם - המדריך למטייל המתחיל

  גאורגיה היא ארץ המשלבת כניסה לעולם מודרני מערבי עם שימור מסורות עתיקות ושיחזור אוירה ותרבות עתיקים.

  המדינה המשתרעת על שטח של כ- 70,000 קמ"ר מכילה נופים מרהיבים ומגוונים, לצד נהרות שוצפים ודרכים מושלגות מתנשאות פסגות הרים מושלגות, נקיקי סלעים צחיחים ויערות עבותים, כרי דשא ומרעה ובהם רועי צאן ובקר, ארכיטקטורה מודרנית לצד שחזור אזורים עתיקים, ערים עתיקות החצובות במערות בהרים לצד תרבות אוכל, יין ואירוח נדיבים.

  גיאורגיה מציעה למטיילים הישראלים לא רק מסע קסום לארץ זרה, פראית, חדשה ומתחדשת – אלא עושה כל זאת לצד תנאי נסיעה נוחים – שעתיים וחצי טיסה ומחירים זולים.

  חופשה בגאורגיה


  גיאורגיה המתחדשת

  גיאורגיה שוכנת בצומת מרכזי המחבר בין אירופה לאסיה, בין הים הכספי לים השחור, בין רוסיה לטורקיה לארמניה ולאזרבייג'ן.

  צומת מרכזי זה הפך את גיאורגיה לארץ מעבר מרכזית וחשובה אשר ספגה לתרבותה השפעות של אלו שניקרו בדרכה. חבל ארץ זה עשיר בחקלאות אשר רובה ככולה עדיין אורגנית. הפירות והירקות המקומיים תוססים מטעמים וצבעים עזים ולא תמיד מוכרים, תותים משלל גוונים, פטריות לצד פירות מוכרים כשזיפים, משמשים, תפוחים ואגסים.

  במשך שנים רבות ברית המועצות לקחה חסות על גאורגיה, ביד רמה ובזרוע נטויה ולאחר התפרקות ברית המועצות עברה גיאורגיה תקופת הסתגלות לא פשוטה שלוותה במלחמה עם רוסיה ומלחמת אחים, אך לבסוף שקתה עם עלייתו של סאקשווילי שהגדיר לו מטרה להפוך, לשקם, לשחזר, למגר את הפשע ולקדם את התיירות.

  כיום גיאורגיה בטוחה עם אחוזי פשיעה נמוכים מאד, ותוחלת חיים ארוכה במיוחד. בבירה, טביליסי, האזורים שנפגעו בתקופת מלחמת האזרחים שופצו ושוחזרו ולצידם נבנו מבנים ארכיטקטוניים מודרניים וחדשנים. משרד הפנים והגשר השקופים אשר באו להלחם לשחיתות על ידי הכנסת אור השמש פנימה, מילולית, לדוגמה. כיום ניתן למצוא מותגים בינלאומיים רבים בערי גיאורגיה, לצד השווקים המקומיים.

  איך מטיילים בגאורגיה

  גאורגיה מציעה טיולים מאורגנים לכל סוגי המטיילים שונים: החל מטרקרים שמסתפקים בתנאי לינה צנועים ונהנים מהנוף המרהיב שיש לארץ זו להציע דרך הרגליים, דרך הג'יפאים שמעדיפים לתור את הארץ במסלולי 4 X 4 וכלה במטיילי בטן-גב שנהנים לשהות במלונות יוקרה ולהנות מאוויר צח, אוכל מצויין ואוירה שמחה בערי הנופש כבטומי.

  אנגלית - בני המקום משתפרת אך היא עדיין אינה במיטבה, והשילוט ברובו הוא בשפה המקומית. אם רוצים להגיע ולחוות את גיאורגיה עד תומה, במיוחד אם אין לכם בני משפחה קרובים אותם אתם מבקרים, כדי להעזר בשירותיו של מדריך מקומי שלא רק יתרגם ויסביר אלא גם יהווה מגשר בין תרבויות, ידע להסביר ולקחת אתכם למקומות נסתרים ולהעביר את חווית התרבות הגאורגית במיטבה, מה עוד שחוקי המדינה אינם מאפשרים למדריכים זרים להדריך במקומות מסוימים.

  יתרון נוסף למדריכים מקומיים היא הנהיגה. הנהגים המקומיים פראיים, הדרכים משובשות והרכבים לא תמיד תקינים. מדריך מקומי טוב ידע לסיע אותכם בבטחה תוך הימנעות מבלבול מיותר בדרכים המשובשות נטולות השילוט הנח.

  מנהגים מקומיים שכדאי לדעת עליהם

  הגיאורגים ידועים בקבלת אורחים נדיבה במיוחד. אם מזמינים אתכם לסעודה לכבודכם תדעו כי אתם מצופים לשבוע ולהשאר עד סיום המשתה. הגברים שבחבורה מצופים לשתות ביד נדיבה וכדאי גם לצפות לנאום או שניים, כולל כזה שאתם נושאים. מלבד אותם מקומות המיידעים מראש על תשלום עבור האירוח, תשלום אינו מקובל ויכול להתקבל על ידי המארחים כפגיעה.

  מתן אות הוקרה או מתנה למארחים, מצד שני יתקבלו בברכה והערכה, כמו גם טיפים לנותני שירות.אמנם במקומות רבים בעולם עמידה על המקח היא חלק מהתרבות המקומית, אולם בגיאורגיה לא זהו המצב.

  המחירים המוצעים סבירים ולרב זולים, אך המחיר הנקוב הוא המחיר האמיתי. ואם כבר מדברים על כסף, חוקי המדינה דורשים שימוש במטבע המקומי – לארי, למרות שגם דולרים יתקבלו בעין יפה במקומות מסוימים.

  לרוב כדאי לרכוש מטבע חוץ עוד בארץ, בהמרה בודדת של הסכום הרצוי כדי להמנע מתשלום עמלות מיותרות ולזכות בשערי המרה טובים, אך כדאי לוודא מבעוד מועד כי יש לחלפן או לבנק את המטבע המקומי ולהזמינו במידת הצורך מבעוד מועד. השימוש באשראי ובהמחאות נוסעים אינו נפוץ בגאורגיה, ולכן כדאי להצטייד בעיקר במזומן.

  גאורגיה נקראת בשמות שונים, והשם שהיה נפוץ בתקופה שרוסיה שלטה עליה היה גרוזיה. היחס לרוסיה לרב אינו חיובי, והשם גרוזיה אינו שם שהמקומיים אוהבים. הגאורגים ידועים במזגם החם, ואוהבי שתייה. כדאי להמנע מכניסה לוויכוחים שעלולים להתחמם, במיוחד במקומות בהם השתייה שופעת. נקודה רגישה נוספת בקרב הגאורגים היא כבוד לנשים, ופגיעה בכבודם עשויה להסתיים בכי רע.

  תרבות האוכל והיין הגאורגית

  בארץ כבר מכירים את החצ'פורי – בורקס הגבינה המפורסם הגאורגי, ואפילו את החינקלי – כיסונים מאודים במילוי בצל ובשר, שנהוג להשאיר את השפיץ שלהם בצלחת (גם כדי לאפשר ספירת החינקלים שנאכלו וגם כי הקצה שפוט אינו מתבשל טוב) אך גאורגיה מציעה מגוון נוסף של מאכלים מקומיים משובחים, והחצ'פורי שונה ממקום למקום, בהתאם לטעמי הגבינה המקומית.

  מאכל נוסף שכדי לא לפספס בגאורגיה הוא הצ'ורצ'אחלה – אגוזי מלך שזורים על חוט וטבולים ביין חם עד שהם מצופים שכבה עבה של כחצי סנטימטר. את המעדן הזה, הנראה כנקניקיות, ניתן למצוא בשווקים שונים ולהנות ממנו תמורת שקלים בודדים.

  המאכלים הגאורגים מבוססים על חקלאות אורגנית עשירה, יוגורט משובח, אגוזים, חצילים, ממולאים וכמובן הרבה יין טוב. הגאורגים מתגאים כי הם היו הראשונים להכין יין, ורק הפרסים יכולים לעמוד מולם בתחרות זו. היין המקומי מצוין. מקומות רבים מציעים סיורי יין המשלבים טעימות יין לצד ארוחה משובחת עם ביקור והתרשמות מהסגנון הייחודי של הכנת היין הגאורגי, בכלי חרס ארוכים הנטמנים באדמה. סיורי יין מוצלחים במיוחד ניתן למצוא בעיירה סיגנארי.

  ערי גאורגיה

  עיר הבירה בגאורגיה היא טביליסי, אליה גם מגיעות מרבית הטיסות. העיר מודרנית יחסית וניתן בה למצוא ארכיטקטורה מודרנית, מרכזי תרבות ובילוי לרב. לצד מראות מודרניים דוגמת הגשר השקוף המחבר בין שתי גדות הקורה, ניתן למצוא איקונה של אמא גאורגיה המשקיפה על העיר ובידה חרב וקרן יין – שריד לתקופה הסובייטית.

  התצפית על העיר מנקודה זו יפה במיוחד, וכך גם הנסיעה (הזולה) ברכבל עליה. במרחק שעת נסיעה מטביליסי מגיעים מצחאטה – העיר הקדושה לנצרות הגאורגית, וכנסיית הצלב המשקיפה על עיר זו. בעיירה בורג'ומי ידועה בזכות המים המינרלים המלוחים שבה.

  בזמנו בורג'ומי הייתה עיירת קייט של האצולה הרוסית. רכבל מספק תצפית יפה, ובאיזור גם פארק המים המינרלים שבו גם טיול משפחתי עם ילדים קטנים ימצאו תעסוקה הולמת לצד נופים מרהיבים, סיורים רגליים ביערות מרווחים ובין נהרות וטבילה בבריכה טבעית של מי מעיין פושרים.

  כ-15 ק"מ מהגבול הטורקי נמצאת עיר המערות וארדזיה. המלכה תמר בנתה במקום מנזר במאה ה-12, והתושבים גרו בה בבתים חצובים במערות. המסלול בעיר המערות מרהיב (וכולל מעט התכופפות ושיפועים חדים) ובו גם ביקור בכנסיית העלייה לשמיים עם ציורי קיר מרהיבים.

  להזמנת חופשה בגאורגיה המדהימה צרו קשר עוד היום - לחצו להזמנה

ברגע זה אנו מחפשים את התוצאות הטובות ביותר עבור:

אנא המתן...