לעדכונים חמים והטבות מיוחדות הכנס את כתובת האימייל שלך
לפרטים והזמנות 073-2575705
 • טיסות


  יציאה מ:
  נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  יציאה מ:
  נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  ת. חזרה:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  טיסה 1
  יציאה מ: נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  טיסה 2
  יציאה מ: נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  טיסה 3
  יציאה מ: נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  טיסה 4
  יציאה מ: נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  טיסה 5
  יציאה מ: נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  טיסה 6
  יציאה מ: נחיתה ב:
  ת. יציאה:
  מבוגר(18-65) פנסיונר(+65) צעיר(12-18) ילד(2-12) תינוק(0-2)
  מחלקה:
  חברות תעופה:
  אפשרויות חיפוש סגור אפשרויות חיפוש
  חפש
 • צור קשר לגבי טיסה לאורלנד
  שם פרטי :
  שם משפחה :
  נושא :
  הודעה:
  מייל:
  טלפון:
  • אני מעדיף פניה:


  • חופשה באורלנדו

     

   עשרת המומלצים

   ממלכת הקסמים Magic Kingdoom  |  EpcotMGM StudiosUniversal Studios
   עולם הים Sea World| קומפלקס המוזיאונים Loch Haven Park| נפלאות סין  Splendid China
   מרכז החלל ע"ש קנדי | Church Street Station| ממלכת החיות Animal Kingdoom

   כללי  
   חירום

    בשעת חירום יש לחייג 911
   משטרה (לא לחירום) 896-6611
   מרכז רפואי אזורי 841-5111  
   מכבי אש 246-2141
    

   לשכות מודיעין לתיירים

    
   מרכז מידע לתיירים Mercado Mediterranean Village
   International Dr.8445
   פתוח בין השעות 8:00-20:00
    
   Kissimee-St. Cloud Convention & visitors bureau
   E. Irlo Bronson Memorial Hwy/
   Kissimee
    

   OfficialVisitor Center

   8723 InternationalDrive
   Suite101
    
   מרכז זה נמצא באמצע הדרך בין שדה התעופה לאטרקציות, פתוח 364 ימים בשנה בין השעות 8:00-19:00  ( סגור בחג המולד)
    

   תקשורת

   הקוד האזורי הוא 407 קל מאד להתקשר לכל מקום בעולם באמצעות כרטיס אשראי או מטבעות לפי הורעות הפעלה של המרכזיה.
    

   התמצאות

    
   אורלנדו נמצאת במרכז פלורידה, כביש מהיר מדינתי 4 Iחוצה אותה לרוחבה באלכסון מצפון מזרח אל דרום מערב ומקשר בין שני צירי אורך ובין חלקי העיר העיקריים.
   כביש אחר חשוב הוא Irlo Bronson Memorial HWY 192  כביש זה חוצה את קיסימה לרוחבה, לאורך ציר זה ממוקמים בתי מלון , מסעדות ומקומות בילוי.
    
   באורלנדו העיר קל מאד להתמצא, אזור ה Downtown  נחלק במרכז בין צפון לדרום. לאורך מרכז העיר מצפון לדרום עוברת שדרת Orange המחלקת את העיר למזרח ומערב.
    
    
    
    
    
    
    

   תולדות העיר

    
   מתיישביה הראשונים של אורלנדו, בשנת 1840, היו חיילים מתנדבים שנשארו לחיות באזור לאחר המלחמה.
   סיפורים רבים נרקמו סביב מקור השם "אורלנדו" ואחד מהם הנראה מהימן ביותר הוא ששם העיר ניתן על שמו של אחד המתיישבים הראשונים בעודו חייל באזור, אורלנדו ריבס. באחד הלילות של 1835 , ריבס עמד על משמרתו ליד אגם איולה הוא גילה תנועת אינדיאנים באגם והפעיל את האזעקה. מאז אותו אירוע היה מוכר על כל החבורה והוחלט לקרוא למקום על שמו.
   ב 1860 הייתה אורלנדו יישוב קטן בתוך מטע כותנה ועדרי בקר רועים סביבה. מלחמת האזרחים  וגשמי זעף של 1871 דללו את התושבים המעטים והמקום סבל מעוני והזנחה. בשנת 1890 הגיעו מתיישבים אנגלים
   וקנו את האדמות ומסילת הברזל במחיר  1$ לאקר. מטעי ההדרים נטעו ושגשגו. רק במחצית המאה ה 20 החל האזור לראות נופשים שירדו דרומה בחורף ליהנות משמש ומיץ תפוזים טרי. ב 1965 חל המפנה הדרמתי, וולט דיסני הודיע על תכניתו להפוך 27,000 אקרים של אדמת ביצות בדרום מערב אורלנדו ולהפוך אותם לארץ הפנטזיות. הפארק הנושאי נפתח ב 1971, אטרקציות נוספות הצטרפו במהרה כמו גם חברות כלכליות אחרות שנהרו בעקבות ההצלחה. המקום מושך 35 מיליון מבקרים בשנה מה שהפך את אורלנדו לאבן שואבת בלב מדינת פלורידה.
   העיר אורלנדו יחד עם היישובים הקטנה בסביבתה ,היא בת 1,417,291 תושבים המתפרנסים מטכנולוגיה ותיירות.
   בתוך העיר אורלנדו מספר אתרים ראויים לביקור ללא כל קשר לפארקים, בעיקר מוזיאונים לאמנות ומרכזי בידור וחיי לילה.
    
   אורלנדו מחולקת לשבעה אזורים
   1. הפריפריה
   2. Downtown
   3. אזור שדה התעופה
   4. LakeBuena Vista
   5. International Drive
   6. Kissimmee

   7. דיסניוורלד

   האקלים: באורלנדו 300 ימי שמש בממוצע בשנה, מזג אוויר טרופי, קיץ חם ולח  , בחורף  נעים ושמשי.

   לעתים פוקדת סופת טורנדו עם רוחות במהירות של 120 קמ"ש ולכן כדאי מ5אד לעקוב אחר תחזית מזג האוויר. מידע על מזג האוויר באורלנדו 857-7510.
    
    

   אתרים

    
   פארקים נושאיים
    

   Disney World
    דיסני וורלד זהו קומפלקס ענק המשתרע על 43 מיילים מרובעים וכוללים בתוכם  את ממלכת הקסמים, אפקוט, MGMסטודיו וממלכת החיות. בנוסף שלושה פארקי מים :בליזרד ,טייפון, וריבר קאונטרי.
   על מנת ליהנות מכל הקומפלקס לא מספיקה שהות של יומיים שלושה. מומלץ לפחות 4-5 ימים.
   כרטיס כניסה לילד מתייחס לילדים בגילאים 3-9. ילדים בני 10 נחשבים למבוגרים.
   כרטיסי כניסה יכולים להיות לפי יום , לפי פארק מסוים בנפרד או עד משולבים רבי ימים:
    

   כל המחירים של הכניסות והאטרקציות נכונים לזמן כתיבת המידע לידיעה בלבד !

   המחירים עלולים להשתנות, ואינם מחירי מכירה באתר !

   כרטיס כרטיס יומי לכל אחד מהפארקים    48.75 $ למבוגר  39.72 $ לילד

   כרטיס לארבעה ימים מאפשר כניסה ליותר מפארק אחד ליום   186.26 $  למבוגר,  150.52$ לילד

   כרטיס לשבעה ימים הכולל את כל הקומפלקס ( גם פארקי  המים) 274 $ למבוגר, 219 $ לילד.
   חניה בכל אחד מהפארקים עולה 6 $ ליום.
   למידע נוסף על הפעילות בדיסני וורלד יש לטלפן למס. 407-824-4321
    
   ממלכת הקסמים Magic Kingdom
    
   איך נגיע: מהכביש הבין מדינתי -4Iיש לצאת ביציאה B25- או B-A25 או ב 192 US. השילוט יוביל אותנו עד לחנייה של פארק ממלכת הקסמים. מהחנייה פועלות קרוניות חשמליות עד הכניסה הראשית של הפארק.
   אפשר כמובן לגשת ברגל לשער הכניסה, הכל תלוי במקום החנייה. דרך אחרת היא להשתמש ברכבת חד פסית המקשרת גם בין אתרי הדיסניוורלד השונים. דרך נוספת היא השייט בספינה שאף היא מקשרת בין האתרים השונים. שיטת השייט היא כמובן איטית יותר.
   כדאי לרשום את מקום החנייה כדי למנוע חיפושים מיותרים לאחר יום ארוך.
    
   פארק נושאי זה בנוי כחישוק של גלגל שמרכזו בטירת סינדרלה וממנו יוצאים קרניים לאטרקציות השונות.
   עם הכניסה לממלכה הקסומה נמצא ברחוב הראשי עם כיכר מעוצבת בסגנון שלהי המאה ה 19, ראשית המאה ה 20. ברחוב הראשי נוכל לפגוש "מוסדות" שהיו כמו מספרת הגברים, מסילת ברזל ישנה, משם יוצאת רכבת הנוסעת על מסילה, בכוון השעון, סביב הפארק, עם תחנות עצירה ב Frontierland  וב Toontown Fair.
   ב"בית העירייה" נוכל לאסוף מידע על הפארקים ולהזמין מקומות במסעדות נושאיות שונות. הרחוב הראשי עמוס בחנויות, שלעתים בלחץ הילדים להגיע למתקנים אנחנו מחמיצים את הנאה שבאווירה האוטנטית שהם משרים. אפשר לדחות את הביקור בהם ביציאה.
    
   מהרחוב הראשי נלך בכוון השעון ל"ארץ המחר" Tomorrow Land"" שפסגת ההישגים בו היא נסיעת אימה ב Space Mountain  , אתה רוכב על רכב חלל בתוך מבנה פנימי אך חש כטס בין כוכבים וגלקסיות.
   אטרקציות אחרות באגף זה הם The tomorrow Land Speedway-  - מסלול מכוניות מרוץ בנוסח הגרנד פרי, סחרחורת הקדמה Carousel of Progressמבט של 360 מעלות על התקדמות בטכנולוגיות התעשייה והשפעתן על חיי היום יום שלנו.
   הנסיעה ב Take Flightמטיסה את המשתתפים בנבכי ההיסטוריה של התעופה. אטרקציה חדשות הן מפגש עם חייזרים  ומופע בזמן–   Timekeeper   מסע רובוט בעל תשע עיניים אל העבר, הווה והעתיד.
    
   נמשיך לביקור באטרקציה שהיא היפה ביותר בעיני ילדים צעירים- Mickey Toontown- עולמם של מיקי מיני וחבריהם. באזור זה אפשר לטייל בין דמויות הסרטים המצויירים של דיסני. ביקור בבית של מיקי ופגישת צילום אתו , פגישה עם מיקי, משחק עם דונלד דאק ופלוטו  כל החברים יסתיים בפנקס מלא חתימות למזכרת נצח.
    
   מכאן נמשיך" לארץ הפנטזיות" מדבר בעיקר לילדים מתחת לגיל 9, כאן נפגוש את הטירה של סינדרלה, היפהפייה הנרדמת, פיטר פן, קפטן הוק ומלך האריות. מסיבת התה של עליסה בארץ הפלאות, הרפתקאות שלגיה וצלילה לעומק המים לביקור אצל בת הים הקטנה.
   אטרקציה חביבה היא שיט  בנתיב מים מלאכותי כשבשני גדותיו מציגות, כל אחת בתורה, באמצעות בובות ואנימציה, ארצות ועמים שונים בעולם. ברקע מתנגנת המנגינה החביבה "זהו עולם קטן".
    
    
    
   הכיכר המקשרת את ארץ הפנטזיות עם המשך הפארק היא כיכר העצמאות Liberty Square, כיכר זו היא העתק מדויק של כיכר במושבה ויליאמסבורג במדינת וירג'יניה. הכיכר וסביבתה מנציחות את ימי הקמתה של ארצות הברית, העימות עם האנגלים, תקופת הקולוניאליות ותקופת החלוציות.
   באזור הנשיאים אפשר לשמוע את קולותיהם של המנהיגים מימי מלחמת האזרחים ועד ימינו. 42 נשיאים לבושים בבגדים אופיינים להם וקטעי נאום חשובים שנחרתו בלב האומה האמריקנית. לבסוף אפשר לבקר בעץ החופש, עץ גבה מאד ועליו תלויים 13 פנסים, כל פנס מייצג את אחת המושבות הראשונות של ארצות הברית.
    
   נעבור לאגף חדש הנקרא Frontierlandאמריקה ההיסטורית. חלק זה אהוב מאד על רבים והצפיפות בו רבה מאד. המוצגים מתארים עיירות מערבונים בגבול המדינה מהן אפשר לצאת לאתגרים ( לאמיצים שבינינו!) וחוויות מרטיטות כמו מסע ב Splash Mountain"" המסתיים בצלילה חופשית בתוך בול עץ מגבה 17 מ' לתוך מים או נסיעה מטריפה ברכבת הרים בין מכרות ונקיקי קניון "Big Thunder Mountain" . ( לילדים שגובהם מתחת ל1.05 מ' אסורה הנסיעה) . מתקנים אחרים המתאימים לכל גיל באזור זה הם  ספינת הקיטור מנהר המיסיסיפי, סיור בעקבות תום סויר ושני מקומות בידור נפלאים: הג'אמבורי של הדובים- מופע משעשע של 20 דובים השרים בלווי בנג'ו שירי קאונטרי ומופע מטריף אחר Diamond Horseshoe Saloon Revue.
    
   האתר האחרון בסיבוב זה היא ארץ ההרפתקאות , ברקע צמחי ג'ונגל סבוכים, חיות אקזוטיות, נהר מסתורין ושייט על האמזונס עם קברניט שתוי, שייט באיים הקריביים בסירת פירטים וחיפוש אוצרות אבודים.
   נבקר את משפחת רובינזון השוויצרית ונצפה במופע של יאגו מהסרט אלאדין וזאזו ממלך החיות.
    
   בסוף היום אסור להחמיץ את המופע הלילי , המסך הוא סילון מים בגבה 20 מ' ובאמצעות פעלולי לייזר וזיקוקי די נור מועלים סצינות מסרטי דיסני, ספינתו של קפטן הוק , היפה והחיה וכמובן מיקי מאוס וחבורתו.
    
    

   EPCOT

    
   איך נגיע: בנסיעה בכביש 4  I-  נרד ביציאה 26B  ונמשיך עם השילוט הסגול עד לשער הראשי של אפקוט.
   החנייה די קרובה לשער ולכן מומלץ להיכנס רגלי. גם באתר זה מומלץ לרשום את השם והמספר של מקום החנייה על מנת לחסוך שעות של חיפוש בתום היום העמוס ממילא.
    
   כדאי לדעת: מבט לעולם נפתח שעה אחרי פתיחת עולם העתיד.
    
   שם אטרקציה זו מרכב מ Experimental Prototype Community Of Tomorrowומבטא את החזון המקורי של דיסני לבנות מודל של חיים קהילתיים עתידניים, באמצעות כלים טכנולוגיים חדשניים.  יורשיו שהוציאו את בניית האתר לפועל שינו את התכנית אך השאירו את התכנים. זוהי תערוכת ענק המתחלקת לביתנים, משתרעת על פני שטח אדיר וכל ביתן הוא חוויה לימודית ותרבותית.
   המקום מחולק לשני חלקים:
    
   החלק הראשון : מבט לעולם, בנוי ביתני ביתנים, כל ביתן מייצג מדינה, חלק מהם על ידי הצגת פולקלור חלק אחר על ידי פעלולי מולטי מדיה מהחדשניים ביותר. לא כל המדינות מיוצגות, לאחרונה צורפה  תצוגה של ביתן ישראל.
   הביתנים הבולטים הם : מקסיקו, נורבגיה, סין, גרמניה, איטליה, יפו, צרפת, מרוקו, בריטניה , קנדה וכמובן ארה"ב.
   בכל ביתן גם מסעדות המוכרות את המנות  האופייניות לאותה מדינה. בביתן הנורבגי נאכל סלמון , בגרמניה נקניקיות, באיטליה פסטות, ביפן סושי, במקסיקו טאקו ובוריטוס,  במרוקו קוסקוס ( רקדניות בטן ברקע), בצרפת מרק בצל, בבריטניה דגים עם צ'יפס ובסין כמובן אוכל סיני
    
   החלק השני: עולם המחר. בחלק זה  נוכל לראות את העולם הימי, כוכב הלכת ארץ, המסע לעולם הדמיון, ההמצאות החשובות ביותר, נסיעת מבחן, האדמה, האופק, הפלא שבחיים ועולם האנרגיה.
    
   כוכב הלכת ארץ מיוצג על ידי כדור כסף ענק , בכניסה לאתר, שנבנה על ידי חברת AT & T.בתוך הכדור אפשר לנסוע מעליות איטיות לאורך ההיסטוריה של התקשורת מציורי המערות בתקופה הפרה היסטורית ועד למחשבים של ימינו.
    
    
     
   במדור ההמצאות  החשובות ביותר אפשר למצוא מוצרי צריכה אלקטרוניים וחידושי מולטימדיה וכן חלק גדול ממנו מרכב מפינות התנסות ומשחקים מדהימים בטכנולוגיה החדשנית שהושקעה בהם.
    
   עולם האנרגיה מציג את גילוי הדלק המוצק בשימוש עתידני והשפעתו על חיינו.
    
   הפלא שבחיים הוא מבנה ענק של גוף האדם , בו נכנסים הצופים באמצעות מכונית קטנה מעוצבת כתא דם.
   המסע בתוך גוף האדם מהווה מפגש מרתק עם איברים שונים בגוף והבנת תפקידם לקיומנו.
    
   מדור האופק מציג חזון עתידני כמו חקלאות בחלל ומבנה עיר מתחת למים.
    
   האדמה- הביתן הגדול הזה מוקדש לחקלאות ולמזון. המבקרים משייטים בסירה וצופים  בתצוגות חקלאות מהעבר ,ההווה וחזון העתיד. השייט כולו הוא בן 13 דקות והוא בעל ערך לימודי ממדרגה ראשונה.
   בסיום היום ב EPCOTמופע לילי  , מאד מיוחד שאין להחמיצו, חיזיון לייזר ומוזיקה .
    
   נסיעת מבחן הוא נסיעה לאורך מסלול של מייל אחד ונותנת את התחושה האמיתית של נסיעת מבחן ברכב כבד של GM. אטרקציה זו נמצאת בבניה , תיקונים ושיפוצים  ולא תמיד פועלת.
    
   המסע לעולם הדמיון מאפשר למבקר , באמצעות מופעים תלת מימדיים, לגלות את חוש היצירה והדמיון הטבוע בכל אחד מאתנו. מופע כמו "מותק הקהל מתכווץ"  , מסע לתוך הדמיון, וגן ההרפתקאות האינטראקטיבי יעשו זאת.
    
   עולם החי הימי הוא אקווריום בקוטר 70 מ' ועומק 9 מ', המבקרים יורדים מתחת לפני הים וצופים בבעלי חיים ימיים כמו דולפינים, ברקודות , כרישים, אריות ים,  סה"כ כ 5000 יצורים שונים.
   כדאי לכוון את הביקור לשעת האכלת הדגים ( מידע על כך במרכז המידע באתר) .
    
   MGM STUDIOS
    
   איך נגיע:  אולפני MGMממוקמים דרומית לממלכת הקסמים.  בנסיעה בכביש 4  I-  נרד ביציאה 25B  לכביש  192, לכוון צפון. נפנה בפנייה הראשונה  ימינה ונמשיך בעקבות השילוט לאולפני MGM.
   גם באתר זה מומלץ לרשום את השם והמספר של מקום החנייה . קרונית חשמלית מסיעה את הבאים מהחנייה עד לשער הראשי.
    
   חשוב: עם הכניסה יש להצטייד בלוח שעות המופעים ובהתאם לבחירתנו לתכנן את הביקור.
    
   חברת מטרו גולדן מאייר  הפיקה במשך השנים סרטים רבים, ביניהם גם סרטי וולט דיסני. ביקור באולפנים פותחים בפני המבקר את ההתרחשויות מאחורי הקלעים של הפקות קולנועיות.
   האתר מחולק ל6 אזורים:
    

   HollywoodBoullevard

    
   תחילתו בשער הראשי לאולפנים ועד לתיאטרון הסיני. הרחוב הוא העתק של המקור בלוס אנג'לס
   והתיאטרון הסיני הוא דגם מדויק של המקור בהוליווד. כמו במקור מוטבעות בחזית התיאטרון כפות ידיהם ורגליהם של כוכבים מפורסמים . בתיאטרון הסיני מוזיאון שעווה המוקדשת לכוכבי הוליווד מפורסמים כמו המפרי בוגרט, ג'ון וויין, קלינט איסטווד וסצינות מתוך "הקוסם מארץ עוץ", "שיר אשיר בגשם" ומרי פופינס.
    
   בקצה העליון של שדרות הוליווד תפגשו באנשי צוות MGMלבושים כשחקנים משנות ה 20 וה 30 ומבצעים מופעי רחוב ותעלולים.
    

   EchoLake

    
   משמאל לתיאטרון הסיני נוכל לראות מופע מהמם בעקבות שודדי התיבה האבודה. כאן נוכל להבין איך הפיקו הבמאים של אינדיאנה ג'ונס מבצעים מדהימים כמו אינדיאנה ג'ונס מתחמק ממפולת סלעים הישר לרחובות קהיר ומבצעים מסמרי שיער אחרים.
   במדור הסדרות הטלביזיוניות נוכל לככב יחד עם כוכבי "שפץ ביתך" ועוד סדרות פופולריות אחרות.
    
   פסגת האירועים באזור זה הוא " המסע בין כוכבים". המשתתפים יושבים בכלי תחבורה דמוי חללית ובטכנולוגיה מדהימה יקחו אותנו להרפתקה בחלל.  ( מוגבל למי שנמוך מ 1.02 מ')
    
     

   Sound Stages

    
   זוהי נסיעה בחשמלית מאחורי הקלעים של תפאורות ששימשו להסרטת סדרות טלביזיה או סרטי קולנוע.
   זה המקום לראות אפקטים כמו רעידת אדמה , אסונות טבע שונים, הקניון הקטסטרופלי, ותפאורת הסרט הרעם הכחול ומי הפליל את רוג'ר רביט.
    

   Sunset Boullevard

    
   בשדרת סנסט האטרקציה המפחידה ביותר בכל הקומפלקס של דיסני: Twilight Zone Tower of Terror 
   מגדל האימה הוא בדמות מלון הוליווד, שהיו לו בעבר ימים יפים יותר ועתה מוצג כבניין רוחות רפאים שהבלבול והאי סדר שולטים בו. העלייה לקומה ה 13 היא לצורך ירידה בנפילה פתאומית, מהירה מכוח המשיכה.
   צעקות החרדה , צמרמורת הציפיה לבאות מעלה את המשתתפים להמראה נוספת מפחידה עוד יותר . עוצמת הפחד היא חוויה שרבים לא יוותרו עליה. ( הכניסה מוגבלת למי שגבהו מתחת ל 1.05 מ')
   מימין למגדל האימה אמפיתיאטרון המציג מופע  לילי בשם Fantasmic   , שילוב של 52 דקות לייזר ואנימציה של מסך-מים, שחקנים חיים ופירוטכניקה, 50 רקדנים והכל לצלילי מנגינות מסרטי דיסני בניצוח מיקי מאוס.
    
    
   New York Street
    
   באזור זה שהכניסה אליו בנויה כרחוב ניו יורקי אותנטי, מביאה אותנו לאזור שבו הוסרט הסרט  "מותק הילדים התכווצו" שדה תירס בגובה 10 מ' שבו כולנו דמויים למכווצים.
   באזור זה נמצא גם את מופע החבובות, מופע ארבע-מימדי המפגיש אותנו קרוב עד כדי מגע יד מיוני בכוכבי הסדרה הנפלאה.
   חוויה מוסיקלית בת 32 דקות  של  " הגיבן מנוטרדאם" בסגנון מופעי ברודווי עם דמויות מריונטות מימי הביניים וחוויה נוספת ביקור מאחורי הקלעים של הסרטת "101 הכלבים הדלמטים".
    

   Animation Courtyard

    
   זהו המקום בו מתרחש הקסם. היוצרים והאמנים של דיסני שיוצרים בטכניקות מיוחדות את סרטי האנימציה האהובים כל כך, מציגים כאן את סודות המקצוע. בסיור במבנה בן 4 קומות נוכל לראות אותם עובדים על סרט האנימציה "טרזן" . נוכל לראות את תהליך היצירה של "מולאן" "מלך האריות" "פוקהונטס" וסרטי אנימציה חדשים שהעבודה עליהם בעיצומה.
   לאורך הרחוב צועדים גיבורי סרט האנימציה "הרקולס" ובכל יום בשעה 1 בצהריים מתקיימת תהלוכה של גיבורי "צעצוע של סיפור".
   שיא האטרקציות במקום הוא מסע למעמקי האוקיינוס   אל עולמה של "בת הים הקטנה" ומופע בן 18 דקות בלווי  מוסיקה מקורית מהסרט.
    
   בסוף היום מטח זיקוקי די נור.
    
    

   ממלכת החיות
    
   זהו פארק חדש , היומרני ביותר ,בקומפלקס דיסניוורלד שנפתח ב 1998. בניגוד לפארקים האחרים בדיסניוורלד, המבוססים על עולםהדמיון, פארק זה הוא ספארי של בעלי אמיתיים החיים בסביבה טבעי עם תפאורה של מפלי מים, גנים מופלאים ועם כל כוכבי הסרטים של דיסני.
    
   ממלכת החיות מחולקת לארבע אזורים:
    
   נווה המדבר  - ממוקם בכניסה לאתר, המבקרים עוברים בקרחות יער, מערות, מפלים, פרחים אקזוטיים,
   בעלי חיים נדירים. באמצעות גשר עץ ישן נעבור לאזור הבא.
    
   כפר הספארי בכניסה נמצא "עץ החיים" , יצירה המתנשאת לגובה 50 מ', היקף הבסיס 55 מ',
   המתארת 300 חיות גדולות כקטנות. את הפסלים יצרו צוות מקצוענים וביניהם אינדיאנים, צרפתי, הונגרי,
   אירלנדי ויליד פלורידה. מתחת לגזע העץ נבנה אולם בן 430 מושבים ובו מוצג סרט על חיי החרקים.
   הסרט  הקומי נקרא " קשה להיות חרק" והוא בנוי דרך " המשקפיים " של החרק.
   מכפר הספארי יוצאות סירות לסיור בארצות השונות.
    
   עולם הדינוזאורים זהו אזור שנבנה על ידי חב' מקדונלד'ס שנושאו " כדור הארץ לפני מיליוני שנים", אפשר לראות בו שרידי מאובנים, עצמות דינוזאורים, מסע דינוזאורים מלווה באפקטים של אסונות טבע.
    
    
    
    
    
    
   אפריקה- מאות בעלי חיים משוטטים חופשי. את הכפר האפריקני בנו מומחי בני שבט זולו שהובאו למקום , יחד עם סכך אפריקני לצורך הבניה.  פסלים צבעוניים רבים, בדמות חיות , פזורים בפארק והם פרי יצירתם של אמנים מבאלי.
   הסיור באזור זה הוא באמצעות רכב ספארי המאפשר ( כמו ספארי באפריקה) לעבור בין החיות המשוטטות ולהתבונן באור חייהם, בלי להפגע.
   באזור אפריקה קטע הנקרא " חקר הגורילות" המבקרים נוסעים בקרוניות דרך מנהרה שקופה הבנויה בתוך המים אל עולם הגורילות. פינה אחרת היא פינת הטיפולים בו אפשר לראות את הטיפול בחיות שזה עתה נולדו, טיפול במחלות ובחריגים.
    
   המופעים בממלכת החיות הם: ספר הג'ונגל, מלך האריות, ועוד.
    
    

   BlizzardBeach
    
   זהו אחד משלושת פארקי המים השיכים למכלול דיסניוורלד. פארק זה נועד לסקי ולגלישות מים. בלב הפארק ה מכוסה שלג לבן Mount Gushmoreממנו ניתן לצפות על כל הקומפלקס של דיסני.
   לרגלי ההר מגלשה שאורכה 180 מ' , המאפשרת גלישה של 80 קמ"ש. בגב ההר מורדות לגלישה איטית ומהירה, אפשרות לגלוש באבובים או בגלשנים.
   האטרקציה למשפחה היא הרפטינג במעבר מים ( מלאכותי , כמובן).
    

   River Country
    
   אף הוא פארק מים במכלול דיסני, בין האטרקצית שלו 'ים על גב תנין ( מעץ) לאורך נהר (מלאכותי) ותחרויות משפחתיות.
    

   Typhoon Lagoon
    
   גן טרופי ובו פארק הרפתקאות, בריכת מים עם גלים, מתקני גלישה, צלילה עם שנורקלים בריף אלמוגים ועוד.
    
    
   אטרקציות אחרות שאינן שייכות למכלול דיסני
    
   עולם הים Sea World
    
   איך נגיע: עולם הים ממוקם בין דיסניוורלד לבין אולפני יוניברסל . בנסיעה בכביש 4  I-  נרד ביציאה 28   לכביש R528  דרום  ונמשיך עם השילוט עד לשער הראשי.
   מחיר הכניסה למבוגר 40$ ולילד 34$.
   בכניסה מקבל המבקר מפה של האתר ולוח זמנים של המופעים.
    
   מיד עם הכניסה נראה ביתן ובו תצוגה המדגימה דגים טרופיים נדירים. את הביתן מקיפה בריכה ובה להקת פלמינגו בצבעי ורוד עז.
    
   במרכז האטרקציה איצטדיון הדולפינים בו מתקיים מופע מרהיב של ריקוד , קפיצות, משחקי כדור של הדולפינים באמצעות הקשר הנפלא עם מטפליהם.
   בזמן ההמתנה למופע מתקיים על מסכי ענק חידון בנושא " חיי הים", צפה לראות את ילדיך מוקרנים על המסך הגדול.
   בדרך לאיצטדיון, אפשר להתעכב במידה והזמן מאפשר לנו, ליד פעוטון הדולפינים ובבריכת צבי הים הענקיים.
    
   כדאי לבקר בקרחון הפינגווינים  ולבקר גם את בעלי החיים האחרים האופייניים לאוקינוס השקט.
    
   באצטדיון אריות הים נוכל לצפות במופע בן 25 דקות של תרגילים אקרובטיים משעשעים. ( המופע מתקיים 3 פעמים ביום)
    
   Shamu Stadiumבאצטדיון זה מתקיימים שלוש פעמים ביום מופעי ראווה של לוויתנים עצומים מאולפים.  היכולת שלהם לבצע , על פי פקודות המטפלים, תרגילים וירטואוזים של קפיצות, ריקוד,  התזת מים ועוד.
   המופע הלילי מלווה בתאורה צבעונית, לייזר וזיקוקי די נור.
    
     
   אטרקציות קצרות אחרות בפארק עולם הים הן:
    "הקוטב הצפוני"- טיסת הדמיה במסוק לקוטב וריחוף מעל קרחון והכרות עם דובי הקוטב.
   "אולם נאוטילוס" מסע למצולות האוקינוס  בצוללת של ז'ול וורן.
   "אימת המצולות" בריכת כרישים, המבקר עובר בתוך צינור זכוכית בקרקעית ברכה ומעל חגים כרישים אימתניים.
   "איצטדיון לחוף האוקינוס האטלנטי"- איצדיון על חוף האגם בו מתקיימים שני מופעים ביום של תרגילי סקי ססגוניים, קפיצות ממקפצות ענק, הצלבות, סלאלום, להטוטי אופנועי ים.
   "טיול לאטלנטיס"- אטרקציה לאמיצים במיוחד, זהו מתקן המשלב נסיעה בתוך גל ענק ונפילה במפל מגבה 20 מ' ולקח אותנו לביקור לעיר האבודה.
   "חיות מחמד על הבמה"- מופע די חדש בפארק, מופע חיות מחמד מאולפות.
    
   פארק עולם הים פתוח כל יום בין השעות 9:00-19:00 עם שעות הארכה בקיץ ובחגים.
   דמי כניסה למבוגר 46 $  , לילד 37 $
    
    
   פארק שעשועי מים Wet’n Wild
    
   איך נגיע:  בנסיעה בכביש 4- Iנרד ביציאה 30 Aונסע לדרך אינטרנציונל 6200.
    
   פרק זה , המאד חביב על תיירים ומקומיים, נבנה ב 1977 כפארק מים הראשון בעולם. בפארק המים הזה מתקנים שונים החל ממגלשות מים מיניאטוריות לילדים ועד למתקנים לאמיצים בלבד. במקום בריכות מים ענקיות, ברכות גלים, מגלשות מסוגים וגדלים שונים ו מסע ארוך בתוך אבוב הסובב את הפארק.
   מתקן חדש בפארק הוא הידרה פייטר, מתקן זה מאפשר לגולשים בקנו לשלוט במהירות ובגבה הגלישה.
    
   דמי כניסה לפארק : למבוגר 27$ , לילד 22$  ( בין 3-9) ולסניור ( מעל 55 ) 14 $
   אפשר להקדיש 6 שעות לאתר זה.
    
   נפלאות סין –Splendid china
    
   איך נגיע: אם נמצאים במרכז המסחרי של אורלנדו יש לנסוע בכוון צפון מזרח כחצי שעה.
   לנוסעים על ה 4- Iיש לרדת ביציאה B25 ולהמשיך בדרך 192 מערב.
   הפארק ממוקם 3 ק"מ מערבית לדיסניוורלד. בקיסימה.
    
   זהו פארק נושאי המציג 60 העתקים מיניאטוריים של ערי סין ומקומות חשובים בהיסטוריה שלה.
   זהו פארק מרהיב ביופיו , אפשר לבלות בו יום שלם, לצפות במופעי אקרובטיקה סינית ובבעלי חיים אקזוטיים.
   המקום פתוח כל יום בין השעות 9:30-20:30
   דמי כניסה למבוגר 26.99 $ לילדים ( 5-12)  16.99$
   קיימת אפשרות ל להכנס לתצוגות אלא רק למופע בן 90דקות, במקרה זה יהיה המחיר 14.95 $ למבוגר ו 9.95 $ לילד.
    

   אולפני יוניברסל Universal Studios/ אי ההרפתקאות Island of Adventure
    
   שני פארקים נושאים אלה הם התשובה של חברת יוניברסל לפארק החברה המתחרה MGM.
   יש המבקרים את שני האולפנים, כדאי להבחין: MGMמעניינת יותר מבחינת הבנת תעשיית הסרט, מה קורה מאחורי הקלעים ובאילו טריקים משתמשים, יוניברסל מציעה מתקנים יותר מתוחכמים ופעילות הרפתקנית למבקרים.
   איך נגיע: הנוסעים בכביש 4 I  יש לצאת ביציאה B30 , בצד שמאל של היציאה ינחו אותנו שלטים למקום.
    
   אולפני יוניברסל :
    
   זהו דגם מורחב ומשופר של אולפני יוניברסל בלוס אנג'לס, נפתח בשנת 1990 ומשמש כאתר הסרטה פעיל לפרסומות, טלביזיה וקולנוע.
   מומלץ לנסוע ברכבת תלת קרונות לסיור מודרך ברחובות "סן פרנסיצקו", תפאורת הרחוב היא חזיתות בלבד
   וממחישה את האופן בו ניתן להסריט עיר כשאתה אולי אלפי מילין רחוק ממנה.
    
    אטרקציה מאד מבוקשת היא ה"חזרה לעתיד" מבוסס על הסרט הידוע בשם זה. זוהי טיסת סימולציה  קצרה בנבכי הזמן. הטיסה המטורפת מתרחשת, כמו בסרט, בעמק היל בשנת 2015 ,עם הרפתקאות מפחידות בדרך, דינוזאור בולע אותך וקיא אותך חזרה , התפרצויות וולקניות ועוד כהנה וכהנה .המתקן מופעל על ידי מכשור אלקטרוני חדיש בטכנולוגיה מאד מתוחכמת. בנסיקה לחלל נעזרים בכוח 1.8 G.
    
   אטרקציה אחרת  Terminator 2, מופע תלת מימדי של שוורצנגר- המוקרן על מסך שגובהו 7 מ' ורוחבו 17 מ',  לא מיועד לילדים צעירים, המבקרים משתתפים בקרב עם רובוטים וחייזרים. השחקנים קופצים אלינו ישר מתוך המסך באפקטים מדהימים. קצת מפחיד.
    
   במקום מתקיימים מספר מופעים הנערכים בשילוב המבקרים :
    
    אלפרד היצ'קוק- הידוע בסרטי האימה , במתקן זה ממחישים לצופים כמה טריקים מסרטיו השונים .
    נרכיב משקפים מיוחדים ונזה בסרט תלת מימדי ונחוש את מעוף הצפורים הדורסניות דואות לעברנו.
    
    מלתעות- "מפגש" עם כריש מאיים שמשקלו 3 טון וארכו 11 מ', הכריש מאיים על הצופים השקועים נמוך ממפלס מי האגם וצופים באימה המתרגשת עליהם.
    
   קינג קונג נסיעה של 4 וחצי דקות ברחובות ניו יורק ומפגש עם קינג קונג, 11 מ' גובה,  המאיים על העיר ובניניה הגבוהים.
    
   רעידת אדמה סן פרנסיסקו שידעה מספר רעידות אדמה במשך השנים נראית לנו במתקן זה כמיניאטורה של העיר עצמה, אחרי ביקור בעיר וצפייה באפקטים מדהימים מסרטים ידועים, נסע בקרונית רכבת תחתית ונחווה רעידת אדמה בה הכל קורה ולא קורה.
    
   הרקולס וזינה מבוסס על סדרת הטלביזיה האהובה על ילדים, מתנדבים מהקהל בלבוש מיוחד מזנקים על הבמה ומשתתפים בתגרה בין משתתפי הסרט.
    
   אטרקציה חדשה יחסית היא TWISTER, המבקרים יוכלו לחוש סופת טורנדו, סופת ציקלון וזוועות טבע אחרות.
    
   הילדים מאד אוהבים את המופע של ברני, הדינוזאור החביב , עם חבריו בייבי בופ  ובי. ג'יי.
   הילדים משתתפים בשירה ובמחיאות כפיים וריקודים עם הדמויות האהובות.
    
   E.T  מוצג של חברת התקשורת AT&T, כאן נמצא ידידים מעולם אחר ברוח הסרט של סטיבן שפילברג הנושא שם זה. נרכב על אופנים מרחפות באוויר לעבר הירח ובין כוכבים ובסוף המסע מחכה הפתעה, ETעצמו יבוא לפגשנו.

   אי ההרפתקאות Islands of Adventure

   פרוייקט שהוקם על ידי סטיבן שפילברג ,מכיל מתקנים המופעלים על ידי טכנולוגיה מתוחכמת ביותר,
   מבוסס על דמויות קולנועיות מוכרות כמו ספיידרמן- הדמיה של סרט תלת מימדי, נפילה חופשית מגובה 120 מ'.
    הדינוזאור מפארק היורה- שילוב של דינוזאוים המשתלבים בבני האדם בסביבתם, עם מתקן הרפתקאות רטוב.
   ואחרים כמו פופאי, סינבד המלח והחתול שבכובע.

   בשעות הערב הופכת הלגונה המרכזית באולפני יוניברסל לבמה של מופעים מיוחדים, פעלולים מתוך סרטי פעולה, סירות מירוץ, טילים , אופנועי ים ומרדפים. שיא המופע בניינים מתפוצצים, קור בגבה שלוש קומות עולה באש ודרכו מזנקת סירת מירוץ.
   אולפני יוניברסל , כולל אי ההרפתקאות, פתוחים כל יום בין השעות 9:00-16:00, בקיץ הסגירה מאוחרת יותר.
   כרטיס יומי עולה                 46  $ למבוגר, 37$ לילד.
   כרטיס לשלשה ימים        105.95 $ למבוגר, 84.75 $ לילד.
   כרטיס גמיש לשבעה ימים 159.50 $ למבוגר, 127.95 $ לילד    
   הכולל מלבד יוניברסל גם את עולם הים, ופארק המים  Wet'n Wild
    
   חניה   6 $ ליום

   אתרים קרובים מחוץ לאורלנדו

    Kennedy space Center   מרכז החלל ע"ש קנדי
    
   איך נגיע: לנוסעים בכביש  -4 Iיש לרדת ביציאה 28 ולהתחבר עם האוטוסטרדה 528.
    
   מרכז החלל בנוי על 140,000 אקרים אדמת מלחה בשפך נהר לים, לשון יבשה עם יתרונות בולטים למטרה שלו יועדה: אזור שומם, קרוב לים, מזג אוויר ממוזג כל השנה.
   שיא הביקורים באזור קשורים לימי שיגור של חלליות ( במקרים אלה המרכז סגור והצפייה נעשית מפארקים וחופים ציבוריים באזור), אך גם במשך כל ימות השנה באים מבקרים רבים , 2.4 מיליון בשנה.
   המרכז נמצא במרחק שעה נסיעה מאורלנדו.
   מומלץ להתחיל את הביקור בסיור מאורגן , הנמשך כשעתיים, באוטובוס .קיימים שני מסלולים שונים: הסיור האדום  המגיע למרכז החלל והסיור הכחול המגיע לקייפ קנוורל.
   הסיור האדום כולל : נסיעה בין מתקני שיגור, טילים ומעבורות חלל. הסיור האדום מתחיל בשטחי השיגור
   39 A  ו 39 B, המשך במבנה ענק שבו מייצרים את הטילים, ביקור במרכז אפולו- שבתאי 5 , מרכז חדש שבו נתן לצפות בתכנית החלל האמריקנית.
   הסיור הכחול כולל: ביקור נוסטלגי במתקנים שמהם שוגרו טייסי החלל הראשונים ,ביקור מרכז מבקרים מאפשר לגעת בסלעים מהירח ולהצטלם בתוך תפאורות חלל אותנטיות.
    
   בתוך הקומפלקס המרכזי ישנם אטרקציות אינטראקטיביות ומופעים מעוררי עניין כמו מעבורת החלל "אקספלורר" שכל מבקר יכול להיכנס ולחקור את צפונותיו.
    
   מרכז גלאקסי  מספק מסע ענק במודל של תחנת החלל הנבנית בימים אלה בנאס"א . במרכז זה מוקרן הסרט
   "משימה למארס" .
    
   הגלריה  לטיסות החלל מאפשרת למבקר לצפות בציורים  ומודלים של ציוני דרך בחקר החלל. לילדים רחבת משחק בו כל אחד יכול להיות אסטרונאוט קטן.
    
   גן הטילים- זהו גן ובו אוסף של שמונה טילים מקוריים כמו מרקיורי-אטלס מונחית על ידי ג'ון גלן. בגן אנדרטת זיכרון שהוקמה לזכר 15  אסטרונאוטים והמורה קריסטה מק'אוליף שלא חזרו ממשימתם במעבורת צ'לנג'ר.

   חוויה מיוחדת, מחוץ לכניסה למרכז החלל היא "הפרוזדור לתהילה של האסטרונאוטים האמריקנים"  , זוהי תערוכה ונסיעה מדומה לחלל. נמצא מחוץ לכניסה למרכז החלל.
    
   במרכז החלל מוקרנים הסרטים הבאים :
    
    "משימה למיר" 35 דקות מתוך התחנה הרוסית. מומלץ.
    
   " החלום שהתגשם"- 37 דקות , סרט הרפתקאה בחלל המלווה את כל תהליך הטיסה וחיי היום יום של האסטרונאוטים.
    
   "L5  העיר הראשונה בחלל 35 דקות של סרט תלת מימדי עתידני, מדגים כיצד תיראה ההתיישבות הראשונה בחלל.
    

   מרכז החלל פתוח כל יום  מ 9:00 ועד שקיעת השמש, למעט ימי שיגור וחג המולד.
   החניה חינם.
    
   דמי כניסה:
    
   סיור באוטובוס למרכז החלל      10 $ למבוגר, 7$ לילד
   סיור באוטובוס לקייפ קנוורל     10 $              7$
   צפייה בסרט                         6 $             4$
   ( לסרט התלת מימדי L5 יש להוסיף 1$ )

   מוזיאונים
    CharlesHosmer Morse Museumof America Art
   Park Ave.445
   N.WiterPark
    
   ממוקם 15 דקות מהמרכז המסחרי.
   המוזיאון נקרא על שם משפחת מורס אשר אחד מבניה, ממציא כתב מורס אשר שכלל את הטלגרף המגנטי
   והיה גם צייר שעבודותיו מוצגות במוזיאון . גולת הכותרת של המוזיאון היא עבודותיו של לואיס קומפורט טיפני, יצירות נדירות שניתן לראות רק במקום, חלונות ומנורות זכוכית מצוירים, יצירות בולטות Spring Windowו Four Seasons.
   המוזיאון פתוח בימים שלישי-שבת בין השעות 9:30-16:00 ובימי ראשון בין 13:00-16:00.
   דמי כניסה 3 $ למבוגר, 1$ לילד וסטודנט.

   LochHaven  Park

   Mills Ave.
    
   זוהי מערכת מוזיאונים השוכנת 3 מיילים צפונית למרכז המסחרי.
   הקומפלקס כולל:
    
   1. מוזיאון אורלנדו לאמנות:
   תצוגה קבועה של אמנות המאה ה 19 וה 20. אמנים אמריקאים כמו Georgia O’Keefe, Herzog, Bierstadt, Thomas Moran, Charles Sheeler      ועוד. במו כן נמצא במוזיאון תצוגה של אמנות אפריקאית ופרה קולומביאנית.במוזיאון פעילות אינטראקטיבית לילדים.
   פתוח בימי שלישי-שבת בין השעות 9:00-17:00 בימי ראשו 12:00-17:00.
   דמי כניסה  4  $למבוגר. ילדים בגילטים 4-11  2$.

   2. המוזיאון ההיסטורי של מחוז התפוזים:

   מתאר את ההיסטוריה של  אורלנדו והאזור, תולדות גידול ההדרים, תצוגה של חיי יום יום בתקופה הוויקטוריאנית וכן עבודות יד פרה- קולומביאנים ותרבות סמינולית.
   האטרקציה במוזיאון היא תחנת כיבוי האש ההיסטורית משנת 1926 ששוקמה במלואה על בל הפריטים והבלים האוטנתים.
   פתוח בימי שני-שבת בין השעות 9:00-17:00 ובימי ראשון  בין 12:00-17:00. סגור בימי חג. דמי כניסה 2$ למוגר,  1$ לילד.
    
   3. המרכז למדע של אורלנדו:
   מוזיאון זה מכיל תצוגות של התפתחות המדע והטכנולוגיה בתחומים שונים . בסמוך למוזיאון פלנטריום
   שבסופי שבוע מציג מופע לייזר ומוזיקת רוק.
   פתוח בימי שני-ששי בין השעות 9:00-17:00: , בימי שבת 12:00-21:00, בימי ראשון 12:00-17:00
   דמי כניסה 8$

   AlbinPolasek Museum

   Osceola Ave.633
   Winter Park
    
   ביתו ,הסטודיו והגן רחב הידיים  של הפסל בעל מוניטין עולמי, אלבין פולסק, הפך בשנת 1961 למוזיאון הפסלים הקלסים-ריאליסטים שלו. הפסל מתגורר בבית קטן סמוך למוזיאון.
   פתוח ימים רביעי-שבת בין השעות 13:00-16:00 ו  10:00-12:00  ובימי ראשון רק אחר הצהריים.
   סגור בחודשים יולי אוגוסט. הכניסה חופשית.
    
   CornellFine Art Museum
   Holt Ave.1000
   Winter Park
    
   המוזיאון ממוקם בקמפוס של מכללת רולינס, , חמש דקות נסיעה מהמרכז המסחרי של אורלנדו. במוזיאון כ 6000 עבודות בפיסול ןציור מהמאה ה 19-20. בין המוצגים יצירות של אמנים כמו William Merritt Chase, Louis Sonntag, Cosimo Roselli’ Childe Hassam.
   הכניסה חפשית. פתוח בימי שלישי-ששי בין השעות 10:00-17:00, שבת ואשון בין השעות 13:00-17:00.

   Believe it or not MuseumRipley’s

   International Drive8201

   זהו אחד מסניפי רשת המוזיאונים של ריפליי בעולם. ריפליי , אישיות מורכבת של אמן, כתב , צייר, אספן ומגלה ארצות, נולד ב 1893 בקליפורניה. ככתב ספוראט צעיר החל לאסוף ולהנציח הישגי ספורטאים מצטיינים.  ב 1920 חזר ממסע עולמי במקומות אקזוטיים והביא אתו אוסף מקסים של פריטים מיוחדים. בשנת 1929 הוציא ספר שתרגומו " האמינו או לא!" , בספר זה כנס את כל אוסף עבודותיו המיוחדות. ריפליי הנציח בציור את הדברים המוזרים ביותר בעולם ולאור הצלחת ספרו החל גם להציג את אוספיו. התצוגה הראשונה הייתה ב 1933 בו הציג פוסטרים מיצירותיו, גולגלות של גינאים, חגורות צניעות מימי הביניים.
   תצוגתו של ריפליי הפכה לתצוגה נודדת והלכה עמו לכל פינה בארה"ב . בשנת 1952 נפתח המוזיאון הראשון של ריפליי אך הוא עצמו כבר לא היה בין החיים.
   במוזיאון ריפליי באורלנדו מוצגים גילויים ותופעות משונות, חפצים בעלי שימוש לא רגיל , תחביבים וחוויות.
   במוזיאון מתועד האדם הגדול בעולם, האדם בעל 4 אישונים, פרה עם שש רגליים, אדם עם שתי כפות ידיים בכל יד, חתול עם שני ראשים ועוד דברים משונים שנוצרו בטעות בטבע מהבלתי רגיל ועד המקברי.
   במיוחד יש לציין את ה"גשר המתנועע"- גשר שלמעשה עומד יציב אך תעתועי תנועה ,מאד מתוחכמים יוצרים את האשליה. סרט וידיאו של חמש דקות על מפלי הניאגרה מאד מומלץ לצפיה.
   כדאי להקדיש לפחות שעה לביקור במקום.
    
   המוזיאון פתוח כל יום בין 9:00-23:00, דמי כניסה למבוגר 10.55 $ לילד (4-13) 7.37 $ .


   כל המחירים של הכניסות והאטרקציות נכונים לזמן כתיבת המידע לידיעה בלבד !

   המחירים עלולים להשתנות, ואינם מחירי מכירה באתר ! 


    אוכל
    
   כל מטבחי העולם מיוצגים במסעדות אורלנדו, המייחד את המטבח בפלורידה הוא פירות הים אך יותר ויותר משתלט המטבח האיטלקי והצרפתי. האוכל המהיר גם הוא עומד בראש רשימת החביבים על התיירים באורלנדו שכן הוא טעים, מצוי בשפע ונגיש בכל פינה ואתר.
   המסעדות באורלנדו נמצאות הן בפארקים הנושאיים והן באזורים אחרים של אורלנדו. ברב המקומות, כיאה למקום נופש משפחתי, הלבוש הוא ספורטיבי, במספר מקומות ידרש לבוש יותר רשמי.

   Emeril’s

   Universal Blvd. 702

   tel. 407-224-2400
    
   ממוקם בשדרה הראשית שליד אולפני יוניברסל, אחת המסעדות הטובות בעיר המגישה מנות כמו צדפות בנוסח לואיזיאנה, סופלה גרנד-מריניי ומנת שלו.
   מהחניה של אולפני יוניברסל ועד המסעדה הליכה די ארוכה.
   פתוח בימי ראשון חמישי בין השעות 11:30-14:00 ו בין השעות 17:30-22:00. בימי ששי-שבת בן השעות 11:30-14:00 ובין השעות 17:30-23:00.
   רב כרטיסי האשראי מתקבלים.

   Arthur’s 27

   1900 Buena Vista Drive
   tel.407-827-3450
    
   מעל למלון Buena Vistaבדיסניוורלד, נמצאת מסעדה זו הידועה כאחת הטובות בעיר ומגישה מטעמים מהמטבח הבינלאומי. מהמסעדה ניתן לצפות על מןפעי הלילה בפארקים של דיסני.
   המנות מתחלפות כל שבועיים. ניתן לבחור מתוך שלוש אפשרויות קבועות : ארוחה בת 6 מנות 60 $, ארוחה בת 5 מנות 55 $ וארוחה בת 4 מנות 49 $. כמובן ניתן להרכיב הזמנה אישית .כדאי לכוון את שעת ההגעה לשעת השקיעה ואז אפשר לראות את קרני היום האחרונות מאירים את ספינת החלל באפקוט  .
    
   פתוח כל יום בין השעות 18:00-22:00. מומלץ להזמין מקום. 30 יום מראש. לבוש חצי פורמלי. רוב כרטיסי האשראי מתקבלים.

    
    
    
    
    
    
    

   Manuel on the 28th

   390 N Orange Ave/ Suite 2800
   tel 407-246-6580
    
   מקום מאד חביב לרומנטיקנים שבינינו ולאירועים מיוחדים. המסעדה ממוקמת בקומה ה 27 של בניין בנק באזור המסחרי של אורלנדו, נוף יפה של העיר. שלא כבדרך כלל מסעדה זו לא רק מציעה נוף אלא גם מטבח מצוין.תפריט אקזוטי , מנות מומלצות: בת יענה, בשר בופאלו, ברווז ודגים ברוטב סלסה וליים.
   רצוי להזמין מראש בסופי שבוע. לבוש פורמלי , חובת ז'קט לגברים.
   פתוח  בימי שליש-שבת בין השעות 18:00-22:00
   רוב כרטיסי האשראי מתקבלים.
    
   ParkPlaza Gardens
   319 Park Ave.S.Winter Park
   tel 407-645-2475
    
   ממוקם בשדרה האופנתית ונחשב למסעדה הטובה באזור. מהמנות המומלצות: דגי ים, כבש, בשר צבי, עופןת ורשימת יינות מצוינת.
   בערבי ששי-שבת ובבקר ימי ראשון נגינת פסנתר ברקע.
   פתוח לארוחות צהרים בימים שני-ששי 11:30-14:30
   לאורחות ערב בימי שני-חמישי בין השעות 18:00-22:00 ובימי ששי-שבת עד 23:00. ימי ראשון 18:00-21:00
   בימי ראשון בראנץ' בין השעות 11:00-15:00
   רצוי להזמין מקום, בעיקר לארוחות ערב. לבוש פורמלי מחייב ( ז'קט לגברים)
    

   Victoria & Albert's

   4401 Floridian Way
   Lakebuena Vista
   tel407-824-2383
    
   אחת המסעדות הטובות ביותר בדיסניוורלד, (ממלכת הקסמים)  התפריט מתחלף מדי יום מציע מנות אקזוטיות של גורמה אמיתי. המלצרים עובדים בזוגות גבר-אשה. אולם האוכל מעוצב בסגנון רומנטי ויקטוריאני , תקרת כיפה, עמודי שיש והרבה מאד פרחים. מנגן בנבל מוסיף לאווירה הרומנטית.
   המתאבנים כוללים ארטישוק ברוטב פטריות ובין המנות העיקריות יהיה  חזה אווז. ארוחות כשרות או צמחוניות אפשר להזמין מראש.
   יש להזמין מקום, רצוי 60 יום מראש.
   פתוח כל יום , תחילת הארוחה בשעה קבועה בין 19:00-19:45.
   לבוש פורמלי. ( ז'קט לגברים)
    
   Bergamo’s
   Mercado mediterranean Vullage
   tel 407-352-3805
    
   מסעדה איטלקית, מלצרים מזמרים ופסנתרן ינגנו וישירו אופרות ואופרטות תוך כדי ההגשה. מנות מומלצות : אסקרגו וסלט הבית.
   פתוח בימי ראשון-חמישי בין השעות 17:00-22:00 ובימי ששי-שבת 17:00-23:00. רצוי להזמין מראש
   רוב כרטיסי האשראי מתקבים.
    
   Fulton’s Crab House
   Downtown Disney Marketplace
   tel 407-934-2628
    
   מסעדה מנהלת על ידי רשת לוי משיקגו . מסעדה זו היא מסעדת דגים מדרגה ראשונה, שלושה מפלסים עם נוף יפה, הגשה ושירות נינוחים. המייחד את המטבח הם הסרטנים המוטסים יום יום מצפון אמריקה ומוגשים טרי לשולחן. כמו כן אורח קבוע בתפריט טונה בגריל וצדפות מטוגנות מוגשות בקונכייתם עם תרד וקותלי חזיר מעושן. רוב כרטיסי האשראי מתקבלים.
    
    Atlantis
   Rennaissance Orlando Resort
   6677 Sea Harbor  Drive
   Tel/ 407-351-5555
    
   מקום אלגנטי בו המלצרים מגישים את האוכל במגשי כסף עם מכסים עגולים.  
   המנות המומלצות הן לובסטרים או דגים בגריל, המנות האחרונות טובות (יש להזמינם 30 דקות לפני האוכל).
   במסעדה תפריט מיוחד הנקרא על שם האניה שנטרפה "טיטניק" בה הם מגישים כמה מנות שהגישו על האניה כמו סלמון שלוק וחמור ים אפוי. נגן נבל מנעים בנגינתו ברקע, כל יום החל מהשעה 19:00.
   המסעדה אינה פתוחה לארוחות צהרים.
    

   Houston’s

   215 S. Orlando Ave.
   tel 407-740-4005
    
   מסעדה זו שייכת לרשת שמקורה באטלנטה, שוכנת על שפת אגם עם נוף משגע. המייחד את המסעדה הם הסטייקים, הדגים בגריל, המרקים הנפלאים והתפוח האפוי .
   זהו מקום לא רק לארוחת ערב אלא גם לשתייה בשעת שקיעה כשהנוף היפה נשקף מהפטיו החיצוני.
    

   Chalet Suzanne

   3800 Chalet suzanne Drive
   tel 941-676 6011
    
   המסעדה ממוקמת קת מחוץ לאורלנדו, 2 מיילים מהסייפרס גרדן , יש לרדת ב U.S. 27.
    מומלץ לעצור בה כשאתה בדרך לcypress Garden.  המקום מקסים ומקורי ויכול להחשב כחוויה קולינרית הטובה ביותר שחווית באזור.  המקום קיים כבר משנות ה30 כאכסניית דרכים ונראה ככפר שוויצרי בתוך פרדס הדרים בים התיכון.
   במסעדה מגישים ארוחה מסורתית של 6 מנות או ארוחת בוקר מיוחדת. חדר האוכל מרוהט בסגנון עתיק והסועד יכול לצפות על צבי המים באגם.
   סגורה בימי שני בקיץ.
    

   Numero Uno

   2499 S Orange ave
   tel 407-841-3840
    
   זוהי מסעדה קובאנית עם מאכלי ספרדיים טיפוסיים, שוכנת באזור המסחרי של אורלנדו.
   המקום מאד פופולרי בשעות הצהריים, נקרא בפי המקומיים "הבית של הפאייה"
   ואכן הפאייה היא הבחירה המומלצת, יש לחכות כשעה ורבע עד שהמנה מוכנה, מומלץ בעיקר הפאייה ולנסיאנה, עשויה מאורז צהוב, צקניקים, עוף,דגים תיבול ספרדי ומוגשת כדרך שהקובאנים אוכלים עם בננה צלויה.
   כדי להגיע למסעדה יש לרדת מה 4-Iביציאה 34 או 35 A.
   כרטיסי אשראי מתקבלים.
    
    

   בידור

    
   Church Street Station
   Church Street Historic Downtown Orlando 129 w
    
   איך נגיע: לנוסעים בכביש  4 I  בכוון Down town  Orlando,יש לרדת ביציאה 38 לרח' אנדרסון מזרח. יש לפנות שמאלה בשד' בונה ושוב שמאלה ברחוב סאות וימינה ל שד' גרלנד.
    
   מרכז הבילוי מס' 1 באולנדו, חובה על כל מבקר באזור. זוהי למעשה תחנת רכבת ישנה במרכז המסחרי של אורלנדו , בתוך אזור שכולו מדרחוב. המבנה, הבנוי בסגנון ויקטוריאני, הוא ענק המכיל את כל צורות הבידור האפשרויות ב 40 החנוית שבו.
    
   המקום מציע מסעדות , בארים, מועדוני קאנטרי, מופעי ג'אז, מוסיקה קלה, שנות השישים, השבעים והשמונים, רוק' נ' רול עם אלביס פרסלי, גן סחלבים, משחקי וידיאו ועוד.
    
   במרכז בילוי זה חמישה אולמות מיוחדים למופעים:
    

   Rosie O’Grady
    
    זהו המופע המפורסם ביותר בין התיירים המגיעים מכל העולם, מופע של מוסיקה דיקסילנד ורקדניות קאן-קאן על הבאר.
    
   Orchid Garden  - מופע רוק'נ'רול חי החל משנות ה 50 ועד שנות ה 90. המופע נערך באולם ויקטוריאני יפה ביותר, בכניסה תקבל את פנינו דמותה של  מרילין מונרו כשחצאיתה מתנופפת מעל פתחי האוורור של הרכבת התחתית, תמונה ידועה מסרט בכיכובה.
    
   Cheyenne Salonזהו באר מעוצב בסגנון המערב הפרוע , אוסף קנים ורובים על הקירות, מוסיקת קאנטרי, שולחנות סנוקר ןבלק ג'ק הכל באווירה מאד סוחפת.
    
   Phineas Phogg’sזהו מועדון ריקודיםהכי לוהט באורלנדו, האולם בנוי ככדור פורח והמוסיקה מרימה את הרוקדים לשחקים.
    
   AppleAnnie’s Courtyard and Commander Ragtime’sשעשועים, אוכל ומשחקים. זהו גן עדן טרופי בסגנון ויקוריאני עם משקאות, גלידות ואוכל. לילדים מרכז  למשחקי וידאו, תחרויות פרסים ועוד.
    
    
   בChurch Street Station  מספר מסעדות , מזללות , בתי קפה, פיצריות מעדניות, מרתף יין.
   המסעדות העיקריות הן: Lili Marlene, Crackers, Chayenne Saloon/.
    
    
   אירועים מיוחדים במסעדות ולידן:
    
   כל יום ראשון בראנץ' ב Lili Marlene, מאד עשיר, כדאי להזמין מראש טל. 422-2434 שעות ההגשה 10:30-15:00 , מחיר למבוגר 15.95 $ לילד 6.95 $, ילדים מתחת לגיל 4 חפשי.
    
   כל יום ששי בין השעות  11:00-14:00 מזנון בר- ב-  קיו בסגנון המערב הפרוע  בקומה השניה של Cheyenne Saloon. מחיר לאדם 7.95$
    
   כל יום ראשון , הראשון בחודש, מתקיים יריד אמנים המציגים את עבודותיהם.
    
   כל יום ששי בין השעות 16:30-20:30 מתקיים ב Apple Annie's Courtyard  שעה של רוגע, שתייה ומוסיקה שלווה  Happy Hour.
    
   המקום פתוח כל יום בין 11:00-2:00
   כרטיס  אחד לכל המופעים
   הנחות לילדים 4-12 ולגיל הזהב
   ל Phineas Phogg'sמותר להיכנס רק מגיל 21, יש להציג ת.ז
   לאירועים מיוחדים  נדרש כרטיס נפרד
   כל כרטיסי האשראי הגדולים מתקבלים
   דמי כניסה למבוגר 17.95 $  ילדים 11.95$
    
    
   The Mercado
   International Drive Suite 201
    
   המרקדו במקור נבנה כמבצר ספרדי שבראשו צריח הנשקף למרחוק, ממוקם מרחק עשר דקות נסיעה מדיסני וורלד ועוד יותר קרוב ל"עולם הים" ואולפני יוניברסל.
   היום זהו מרכז בילוי המושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה. במקום 60 חנויות מעוצבות ביניהן חנויות דיסני  בגדי ספורט וחנויות לעבודות יד.
   במרכז המרקדו רחבה עם מזרקות, 6 מסעדות יוקרה, מרכז בינלאומי למזון ופאב אנגלי. בידור מוזיקה חיה מג'אז, בלוז, פופ ורגאיי באוויר הפתוח ובחינם.
   ימי רביעי מוקדשים לזמר הלטינו-אמריקני ובסופי שבוע  האווירה מתלהטת, צפו להפתעות.
    

   מופעים עם ארוחת ערב
    
   Arabian Night
   West Bronson Memorial Highway Kissimmee 6225
   טל.407-2399223
    
   איך נגיע: לנוסעים בכביש 4 I  יש לצאת ביציאה A25 ולנסוע שני בלוקים מזרחה.
    
   זוהי מסעדה המגישה צלעות עגל בגריל אך עיקר האירוע בה הוא מופע הבידור נוסח לאס וגאס. מופע רב משתתפים , תפאורה ותלבושות נוצצים, מופע של 50 סוסים ערביים וגם סוסים מגזעים אחרים, נסיכות יפהפיות , ארמון אלדין ולהטוטנים.
   מחיר הכניסה כולל את הארוחה 36.95 $ למבוגר ו 23.95 $ לילד ( גיל 3-11)
   כדאי להזמין מקום מראש.
    
    

   Wild Bills

   5260 US Highway 192
   Kissimmee
   טל. 407-3515151
    
   זוהי מסעדה בסגנון  משתה- תפוס כפי יכולתך- עם מופע מרהיב, שעתיים  של מופע ברוח המערב הפרוע.
   במופע משתתפים קומיקאים, רקדניות קאן-קאן, ילדים אינדיאנים במופע ריקודים, תחרויות קשת וחץ ולאסו.
   התפאורה היא אינדיאנית עם צבעים עזים. הסועדים מוזמנים להשתתף בריקודים ובתחרויותבוקרים ורועי צאן.
   מחיר הכניסה כולל הארוחה 36 $ למבוגר ו 23 $ לילד (3-11)
    
    
    

   King Henry's Feast

   8984 International Drive Orlando
   טל. 407-3515151
    
   איך נגיע: מ Downtown  Orlando  נסע כ 10 דקות בדרך אינטרנציונל דרום.
    
   מסעדה הבנויה כטירה אנגלית שבראשה, בגבה 20 מ', צריח מרשים. הטירה מבוצרת ובה חרכי ירי והיא מוקפת חפיר . בדרך לטירה גשר מתרומם ובשער חיילי משמר. מהכניסה מבוך מעברים המוארים על ידי לפידים. על הקירות תמונות של נשותיו הרבות של הנרע ה 7 ודמויות אבירים  לבושים שריון.
   הישיבה ליד שולחנות עץ פשוטים, בסגנון המאה ה 16, על השולחנות  צלחות עופרת, גביעי בדולח וקנקני משקה. נושא המופע  (12 מערכות -כשעתיים) הוא חגיגת יום הולדתו של הנרי ה 7 וחגיגת אירוסיו, הכל בשיתוף הקהל. ליצן החצר של המלך, יורקי אש ובולעי חרבות , אמני טרפז וקרב חרבות של אבירים הם חלק ממופע הבידור.
   הסעודה היא בנוסח "אכול כפי יכולתך" , המנות העיקריות מוגשות , התוספות והסלטים במזנון.
    
   המופע מתקיים  כל ערב , בדרך כלל ב 19:00, צפויים שינוים עונתיים.
   מחיר למבוגר 36 $ לילד 23 $ ( גיל 3-11)
    
   Mediavel Times Dinner & Tournament
   4510 West Irlo Bronson memorial Hwy
   Kissimmee
   טל. 407-396-2167
    
   איך נגיע: לנוסעים בכביש 4- - I  לרדת ביציאה 25 A
    
   מופע בסגנון ימי הביניים, אבירים רכובים על סוסים , לבושים בשריון קשקשים, ינהלו קרב חרבות ורומח בעוד הסועדים יאכלו ארוחה בסגנון המאה ה11 , כיד המלך.
   מחיר למבוגר 37 $ לגיל הזהב 31.50 $ לילדים 23 $ (3-12)
    
    
   r Adventure
   6400 Carrier Drive
   טל. 407-248-0590
    
   ארוחת ערב ומופע נוסח ברודווי , אולם האוכל מעוצב כספינת שודדי ים בממדים טבעיים, עם שודדי ים, קפטן, פעלולים, שירים ורקודים.
   האוכל והמשקה בסגנון פירטי..
   המחיר למבוגר 35 $ לילד 21 $ (3-11)
    
    
   Capone’s
   4740 West Highway 192

   Kissimmee

   טל. 407-3972378
    
   איך נגיע: לנוסעים בכביש 4 –I  לצאת ביציאה 25 A
    
   ארוחה ומופע בסגנון המאפיה , הבידור בנוסח הסנדק , שירים וריקודים פעולה והרפתקאה. מבחר בופה של 15 פריטים קולינריים בסגנון איטלקי-אמריקאי.
   מחיר למבוגר 36 $ לילד 18 4 ( גיל 4-12)
    

   Aloha Polynesian Luau

   Sea World Drive 7007
   טל. 407-351-3600
    
   ארוחה ומופע בסגנון הוואי, ממוקם בתוך "עולם הים" . ארוחת הערב היא פולינזית, כל האורחים מקבלים זר פרחים לענידה על הצוואר. רקדנים וזמרים פולינזיים מנעימים , במשך יותר משעתיים, את קהל הסועדים.
   כדאי להזמין מראש.
   מחיר למבוגר 36$ לילד 26$ (8-12) לילדים צעירים 16 $ (3-7)
    

   מועדונים
    
   Barabella
   68 N. Orange Ave.
   tel. 407-839-0457
    
   במה ללהקות DJ, בסופי שבוע מוזיקת שנות ה 80 , בימי חול סגנונות חדשים. קהל היעד גילאי 18-35.
   אפשר לקבל פיצה בחלון הפיצריה הסמוך למועדון.
   שתייה לא יקרה, דמי כיסוי 5$.
   פתוח בימי חמישי-שני בין 21:00-3:00
    

   Blue Room

   17 W. Pine Str.
   tel 407-423-2588
    
   מקום טוב לשמוע להקות מקומיות באווירה פחות מחייבת, המבקרים הם ברובם סטודנטים.
   באר משקאות מלא, ללא אוכל, מחירים סבירים.
   פתוח כל יום בין השעות 20:00-2:00 .
    

   8 Seconds

   100 W. Livingstone st/
   tel. 407-839-4800
    
   גן עדן לאוהבי מוסיקת קאנטרי, ישנה וצעירה. המועדון מציע גם רכיבה על שוורים, שעורי ריקוד ועוד.
   בחצר מוגש בר-ב-קיו של חזיר, בקר והודו.
   באר משקאות מלא. דמי כיסוי 5$ . קהל מעורב בדרך כלל מ 30 ומעלה.
   פתוח בימי רביעי, ששי ושבת בין השעות 19:00-3:00.
   ממוקם בצד ה 4- Iליד TD Waterhouse Center
    
    
    
    
    
    
   Cricketer’ s Arms
   Mercado mediterranean Village
   8445 International drive
   tel/ 407-354-0686
    
   זהו פאב אנגלי מאד חביב על המקומיים, מגיש 17 סוגי בירא מיובאת . מגישים במקום דגים ןצ'יפס  או פאי קוטג'.
   מוזיקה חיה רגאיי, ג'אז, רוק. באר משקאות מלא.
   פתוח כל יום משעות הצהריים עד 22:00 .
    

   Crazy Horse saloon

   7050 Kirkman Rd/
   tel 407-363-0071
    
   מוזיקת קאנטרי ואווירת המערב הפרוע. באר משקאות מלא, שעורי ריקוד.
   פתוח כל ערב.
    
    

   לינה

   אפשר למצוא באורלנדו ובסביבות הפארקים את כל סוגי ההלנה האפשריים החל מאכסניות דרך מלונות מכל הדרגות ועד לוילות להשכרה מצוידות בכל מה שנדרש לתייר מחוץ לביתו ופארקים שכוללים אטרקציות ואפשרויות בילוי בנוסף על דיסניוורלד..
   מומלץ מאד לבחור באחת האפשרויות שתהיה קרובה לפארקים הנושאיים שהם בעצם מטרה עיקרית לבואנו לאורלנדו.

   להלן מספר המלצות למלונות :
    
    
   מלונות יקרים 100-200 $ לחדר ללילה
    

   Courtyard by Marriot at Disney World Resort

   1805 Hotel Plaza Blvd.

   Lake Buena Vista

   tel 407-827-4623

   מלון בן 14 קומות, במקום שקט בין גנים טרופיים. ארוחת הבוקר מוגשת בגינה, תחת שמשיות מצלות. בערב בידור בבאר המלון. 323 חדרים מרוהטים בסגנון חדיש ובכל חדר מכונת קפה.

   במלון מסעדה, 2 ברכות ופינות משחק לילדים, מגרש גולף והסעות לאטרקציות ולשדה התעופה..
   המלון במרחק הליכה ממרכז הקניות של וולט דיסני.
    
   Hyatt Orlando
   6375 West Irlo Bronson Memorial Hwy
   Kissimmee
   tel/ 407-396-1234
    
   זהו מלון גדול ומפואר עם 922 חדרים מפוארים, 2 מסעדות, מגרש טניס, בריכת שחיה, משרד להשכרת רכב, הסעות לאטרקציות ולשדה התעופה, אולמות אירועים.
    

   Holiday Inn SunSpree Resort

   Lake Buena Vista
   13351 Rte. 535
   tel. 407-239-4500
    
   זהו מלון המיועד למשפחות עם ילדים , עם אורינטציה לילדים. כבר עם ההגעה הילדים נרשמים בדוכן משלהם, ליד הלובי ישנו תיאטרון קטן וחדר אוכל ילדים עם שולחנות בגודל המתאים. גם בחדרים מורגשת תשומת הלב הידידותית  לילדים החדר מרוהט כחדר משחקים. בחדרים מקרר, מיקרוגל ומכונת קפה.
   במלון 507 חדרים, מסעדה, באר, בריכת שחיה ובידור ופעילות מאורגנת לילדים.

   Sheraton Safari Hotel

   12205 Apopka-Vineland Rd.
   tel. 407-239-0444
    
   פיסת נאירובי האפריקנית בדאון טאון יסני. מהבריכה בתוך ג'ונגל ועדיטי הבמבוק סביב הלובי והטלפונים הציבוריים, המקום נושם אפריקה.
   החדרים מרוהטים כחדרים רגילים. 393 חדרים, 96 סוויטות, מסעדה, בריכה, מועדון בריאות.

   Wyndham Palace Resort & Spa in the Disney World Resort

   1900 Buena Vista Drive
   tel. 407-827-2727
    
   זהו המלון הגדול ביותר בבואנה ויסטה, בנוי כמגדל בצבע חול ונושא בגאווה את התווית של מלון עלית עם
   אגף חדש הפועל מלון מרפא מהגדולים באזור. כל 1014  החדרים עם מרפסת נוף, החדרים הגבוהים יקרים יותר ,מהם ניתן לצפת על ספינת החלל הגדולה באפקוט. בקומה ה27 נמצא מועדון-באר, כל מי שפוקד אותו בעת השקיעה זוכה לכוס שמפניה על חשבון הבית ומראה נפלא של אתר דיסני לאור שקיעת השמש.
   לילדים מועדון משל עצמם. במלון מסעדה, מועדון בריאות, חדר כושר, שירותי משרד לאנשי עסקים.

   Dixie Landings Resort

   Dixie Drive
   Lake Buena Vista
   tel. 407-934-6000
    
   המלון ממוקם במכלול דיסני, שלוש קומות  שנבנה בהשראת החוות בניו אורלינס, בכל פינה אפשר לשמוע מוזיקת ג'אז ובלוז. הקבלה של המלון נראית כמו פנים ספינת קיטור . סה"כ 2048 חדרים מעוצבים בהידור, חלקם מרוהטות בשתי מיטות כפולות, מחציתם חדרים ללא עישון. במלון מסעדות, בריכת שחיה, ספורט מים ומגרשי משחק לילדים. הסעות לאטרקציות ולשדה.

   Embassy Suites Resort Lake Buena Vista

   8100 Lake Ave.
   Lake Buena Vista

   Tel.  407-239-1144

   זוהי דוגמה טיפוסית לרשת סוויטות, המבנה צבוע בצבע טורקיז עז הנראה כבר מה 4 I. המלון מאד מבוקש מהסיבה הפשוטה שהוא דקה מדיסניוורלד, 3 דקות מ"עולם הים" ו 7 דקות מאולפני יוניברסל.
   הלובי המרכזי בנוי כאטריום עם צמחיה טרופית ענפה, מזרקת מים גועשת משמשת מוקד משיכה בארוחת בקר או שתייה בערב.
   במלון 330 סוויטות, מסעדה, בריכת שחיה, מגרש טניס  והסעות לאטרקציות.
    
   מלונות במחיר סביר בין 60-90 $

   Courtyard by Marriott Maingate

   7675 West Irlo Bronson Hwy. Kissimmee
   tel. 407-396-4000
    
   ממוקם בקיסימה, כ 2.5 ק"מ מאטרקציות וולט דיסני. במלון 198 חדרים, מסעדה, בריכת שחיה, הסעות לאטרקציות חינם ומועדון בריאות.
    
    Days Inn International Drive
   7200 International Drive
   tel 407-351-1200
    
   המלון ממוקםן בדרך אינטרנציונל , קרוב מאד למרכז הקונגרסים. במלון 240 חדרים , מסעדה, בריכת שחיה ואולם לפגישות.
    

   Days Inn Lake Buena Vista
   12799 Apopka- Vineland Rd.
   Lake Buena Vista
   tel 407-239-4441
    
   המלון ממוקם  באגם בואנה ויסטה, 200 חדרים נוחים, בריכת שחיה, הסעה לאטרקציות ולשדה התעופה, מסעדה ושירות שמרטף.
   במס' 12490 נמצא מלון נוסף של אותה רשת, עם 245 חדרים, בריכת שחיה והסעה לשדה ולאטרקציות.
    
   Disney All Star Sports Resort
   1701 Buena Vista Drive
   Lake Buena Vista
   tel 407-934-7639
    
   המלון נכלל במכלול דיסני והוא הזול ביותר ברשת. המלון מעוצב בסגנון עולם המוזיקה. במלון 1920 חדר, מסעדה, מגרש טניס, מגרש גולף, הסעות חינם לאטרקציות והסעות לשדה, שירות שמרטף.

   Howard Johnson Park Square Inn & Suites

   8501 Palm Parkway
   Lake Buena Vista
   tel 407-239-6900
    
   מלון בן 308 חדרים, במלון מסעדה, בריכת שחיה, אולמות כנסים, הסעות לאטרקציות.
    
   מקום טוב לשמוע להקות מקומיות באווירה פחות מחייבת, המבקרים הם ברובם סטודנטים.
   באר משקאות מלא, ללא אוכל, מחירים סבירים.
   פתוח כל יום בין השעות 20:00-2:00 .
     

   תחבורה
   שדה תעופה
   שדה התעופה באורלנדו (OIA)  , אף כי אינו נמל בית של חברת תעופה כלשהי, עמוס מאד , עוברים בו כ 7000 נוסעים בממוצע ליום.
   מבנה שדה התעופה מאד מודרני, באולם המרכזי חלוק ענק לשמים, לובי פתוח עם עצי דקל, לוח אלקטרוני ענק מעדכן את הטיסות הנכנסות והיוצאות.
   שדה התעופה נמצא במרחק  24 ק"מ ממרכז אורלנדו ובו אפשרויות תחבורה רבות: אוטובוסים, רכב שכור, מוניות ולימוזינות.
   שדה התעופה מחולק לשני מפלסים, מפלב ההגעה ומפלס העזיבה, בכל מפלס שני אגפים Aו B.
   חברת אל על וחברת  TWAיוצאות מ קבוצת השערים 1-29 ,  ( סה"כ 99 שערים). שערי היציאה יוצאים כזרועות ממרכז הטרמינל. במרכז מסעדות ובתי קפה.
   כריזה מודיעה למגיעים היכן לאסוף את המזוודות לפי חברת התעופה תה טסנו.
   בשדה התעופה תאי אכסון למזוודות ותיקים באזור קבלת המזוודות , מפלס 2 וכן בנק להמרת מטבע-
   בטרמינל Bבקומה השניה בין השעות 7:00-21:00.
    
   הסעות משדה התעופה :
    
   באוטובוסים
    
   ברציפים 21-23 במפלס 1 בצד Aנתן לעלות על אוטובוס למרכז אורלנדו, יציאה כל 30 דקות בין השעות 6:30-20:30. אורך הנסיעה כ 40 דקות

    
   מונית
    
   קיימות שתי אפשרויות במונית מיוחדת ובמונית שירות, במונית 8 מקומות ישיבה והמחיר הנתון הוא לכל המונית, למונית שירות המחיר הוא לאדם כוון אחד.
    

   לימוזינה  טווח מחירים בין 50-85 $ לשעה.
   נוסף על מחיר הנסיעה יש לתת טיפ בגובה 15 % מעלות הנסיעה וכן תוספת עבור מטען.
    

   תחבורה לאורלנדו למגיעים אליה לא בטיסה
    
   רכבת :  ארבע רכבות פועלות מדי יום בקו ניו יורק מיאמי ועוצרות באורלנדו. שלוש רכבות אחרות מקשרות בין לוס-אנג'לס- אורלנדו.
   יש לשים לב: באורלנדו שתי תחנות רכבת האחת ב Winter Park  והשניה ב Downtown.
    

   רכב שכור
    
   דרך הטובה ביותר להתנהל באורלנדו ובפארקים  היא ברכב שכור, המחירים סבירים ובעצם קשה מאד ליהנות מהביקור בלי להיות ממונע ( יוצא מכלל זה מי שגר במלונות בתוך הפארקים עצמם)
   רוב התיירים המגיעים לאורלנדו בטיסה יעלו על אוטובוס של חברת ההשכרה,ממנה הזמינו את הרכב, יוסעו למגרש החנייה של אותה חברה ויקבל את הרכב המושכר.
   לחברות הגדולות Avis, Budget, National , Dollar יש נציגות בתוך שדה התעופה. יש לרדת במעלית למפלס 1 ושם תמצאו את הדלפק המתאים - כמובן שמומלץ להזמין את הרכב השכור מהארץ.
    
    
   ברגע זה אנו מחפשים את התוצאות הטובות ביותר עבור:

   אנא המתן...